"Toy Story 2" podbija serca kolejnych pokoleń

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 15:26
W 1999 roku ten film wcale nie miał trafić na ekrany kin. Początkowo, w myśl założeń producentów, miał być dostępny na płytach DVD i kasetach VHS. Dziś wiemy już, że ponadczasowa historia Chudego i jego przyjaciół zarobiła na całym świecie 485 mln dolarów.
Audio
  • Historia "Toy Story 2" - materiał Patrycjusza Tomaszewskiego

Pomysł na kontynuację najsłynniejszej bajki, powstałej w technologii 3D, zrodził się dwa miesiące po premierze pierwszej części. Film stał się legendarny również dlatego, że jako jedyny w historii nie dostał ani jednej złej recenzji od żadnego z amerykańskich krytyków. - Na podstawie 161 opinii uznano, że ten film jest więc najlepszą animacją, jaka kiedykolwiek powstała - mówi Patrycjusz Tomaszewski, dziennikarz Czwórki.

Oficjalnie jednak "Toy Story 2" na kinowe ekrany trafił dopiero 4 lata po premierze pierwszej części, a w Polsce znalazło się jeszcze rok później.

Więcej bajek, które zawojowały świat w cyklu "Niezła bajka"

W polskiej wersji językowej usłyszymy m.in. Emiliana Kamińskiego, Witolda Pyrkosza, Piotra Gąsowskiego i Edytę Olszówkę. Głosu Chudemu udzielił Robert Czebotar, którego zdaniem saga "Toy Story" jest ponadczasowa. - Chodzi o dojrzewanie widzów wraz z jej bohaterami - mówi aktor. -  Na tym filmie wychowały się już przecież dwa albo trzy pokolenia dzieciaków.

/

Niedawno historia "Toy Story2" ukazała się na płytach bluray, także na polskim rynku. To prawdziwa gratka dla fanów tej bajki, gdyż obejrzeć tam można ponad 60 minut dodatkowych scen.

 

Więcej o filmie dowiesz się, słuchając nagrania materiału Patrycjusza Tomaszewskiego z audycji "Stacja Kultura"   .

(kd)

Czytaj także

Zakochany kundel oczami Walta Disneya

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 15:11
Zakochany kundel to 15. z animacji w oficjalnym kanonie filmów Walta Disneya. Film ten pojawił się właśnie na Blu-ray i można go oglądać w najwyższej jakości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Auta 2": kto dostanie tytuł "najszybszego samodchodu świata"?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 12:00
To już drugi, po "Toy Story", oficjalny sequel w kolaboracji Disney - Pixar. Pomysł, by połączyć siły powstał już podczas tworzenia części pierwszej. Twórcy filmu "Auta", promując go, zwiedzili cały świat i wymarzyli sobie, że ich bohaterowie przeżyją podobne przygody.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzwoneczek ma się dobrze, nawet bez Piotrusia Pana

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 14:17
Narodziła się u boku chłopca, który nie chciał dorosnąć. Teraz świętuje wejście na kinowe ekrany czwartej części swoich przygód pt. "Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł".
rozwiń zwiń