Brazylia pachnie piłkarską murawą i karnawałem

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2013 08:00
Już za kilkanaście miesięcy to właśnie Brazylia będzie gościć najlepsze drużyny piłkarskie podczas Mistrzostw Świata. Być może znajdą się tam także polscy zawodnicy. Co warto zobaczyć, zanim brazylijskie ulice zaleją tłumy kibiców?
Audio
  • Nastroje Brazylijczyków przed Mistrzostwami Świata 2014 - materiał
  • Co warto zobaczyć w Rio de Janeiro - rozmowa z Anną Biesiadecką
Panorama Rio de Janeiro
Panorama Rio de JaneiroFoto: wikimedia.commons.org/aut.Klaus with K

Fawele/źr.
Fawele/źr. wikimedia.commons/Jeff Belmonte

Rio de Janeiro będzie w najbliższych latach gościć dwie największe imprezy sportowe na świecie. W 2014 roku na brazylijskich stadionach rozegrane zostaną mistrzostwa świata, a 2 lata później odbędą się tam igrzyska olimpijskie. W samym Rio brakuje już miejsc hotelowych. Do 2016 roku ich liczba ma zostać zwiększona z 25 tysięcy łóżek o 100 %.

Ale Rio ma także plaże należące do najpiękniejszych w świecie. - Znajdują się one w samym centrum miasta, więc wychodząc z biurowców, trafiamy prosto na biały piasek i cudowne morze - opowiada Anna Biesiadecka, studentka Portugalistyki, turystka i przewodnik wycieczek.

Zobacz także: Najpiękniejsze miejsca na świecie

W Rio de Janerio jest mnóstwo miejsc, w których jeszcze kilka lat temu turystów nie było właściwie w ogóle. Dopiero od niedawna coraz bardziej popularne stają się wycieczki między innymi na Fawele, czyli do tzw. dzielnic nędzy. Dowiedz się więcej o miejscach nieodkrytych przez turystów w Rio de Janeiro, słuchając nagrań rozmów z audycji   "4 do 4" .

(kd)

Czytaj także

100 zamków pośród winnic - tak wygląda serce Hiszpanii

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 16:20
Jeszcze nie upalnie, ale i tak jest dużo cieplej niż w Polsce. Dlatego o tej porze roku Hiszpania staje się docelowym miejscem podróży dla wszystkich zmęczonych mrozem, śniegiem, albo pośniegowym błotem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Iran. Jadąc tam, omijaj Teheran

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2013 19:24
Kraj, który wywołuje bardzo skrajne emocje. Niektóre polskie kapele rockowe miałyby poważny problem z tym, by tam zagrać koncert. - W irańskim prawie jest jednak wiele niejasności - mówią podróżnicy Jagoda Pietrzak oraz Norbert Skrzyński. - Wielu rzeczy tam "nie wolno, ale...".
rozwiń zwiń
Czytaj także

David Bowie i jego berlińska trylogia

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2013 16:54
Choć już od dłuższego przymierzał się muzycznej emerytury, po 10 latach milczenia postanowił powrócić. I zrobił to w wielkim stylu.Tymczasem jego największe hity powstały w Berlinie, w latach 70. Czwórka ruszyła tropem Davida Bowiego.
rozwiń zwiń