Wietnam - to nie jest biedny kraj

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2013 16:00
Podróż po Wietnamie warto zacząć od ciepłej miski zupy pho, na śniadanie. Tomasz Pakuła, podróżnik radzi zwiedzać ten kraj z południa na północ, lub odwrotnie.
Audio
  • Tomek Pakuła opowiada o Wietnamie (4 do 4/Czwórka)
  • Zupa pho i kuchnia wietnamska - materiał reporterski (4 do 4/Czwórka)
Wietnam - to nie jest biedny kraj
Foto: Tomek Pakuła

- Kuchnia wietnamska jest podobno jedną z najzdrowszych kuchni na świecie. Jest znakomitym połączeniem wpływów chińskich i indyjskich, a także naszych europejskich, przede wszystkim francuskich - opowiada gość Czwórki, Tomek Pakuła. 
Gość Krzysztofa Grzybowskiego zachęca do zwiedzania Wietnamu. Radzi rozpocząć podróż w Sajgonie, a zakończyć w Hanoi, po drodze odwiedzając liczne miasta i miasteczka. Taka wyprawa daje również okazję do podróży kulinarnej, po różnych smakach i zapachach.
Tomek Pakuła dodaje, że Wietnam to kraj z bardzo bogatą kulturą.
- Jadąc tam czujemy się trochę u siebie, dzięki ogromnej diasporze wietnamskiej w Polsce - opowiada w studiu Czwórki. - Niestety wciąż postrzegamy Wietnamczyków stereotypowo, w kontekście bazarów. A oni mają znacznie więcej do zaoferowania - mówi podróżnik.
Warto wiedzieć, że Wietnam jest krajem bogatym w złoża naturalne, surowce.

Dla turysty istotne są także kwestie bezpieczeństwa. Tomek Pakuła podkreśla, że jadąc do Wietnamu nie miał żadnych przykrych spotkań.

Odwiedź z nami najciekawsze miejsca na świecie! <<<

Posłuchaj załączonej rozmowy i dowiedz się więcej o Wietnamie i miejscach, które koniecznie trzeba w tym kraju zobaczyć.

Zapraszamy również do wysłuchania załączonego materiału reporterskiego o wietnamskiej zupie pho.

Na audycję "4 do 4" zapraszamy codziennie, od poniedziałku do piątku, już po godz. 13.

Czytaj także

Filipiny - przyroda i wiszący cmentarz

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2013 18:10
Ten wyspiarski kraj do niedawna by jedynym chrześcijańskim krajem w Azji. Religia katolicka na Filipinach sprawia, że ci Azjaci wydają się bliżsi Europejczykom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daleka egzotyka Australii - tam wszystko stoi na głowie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2013 18:00
- Eukaliptusy są podobne do naszej wierzby, ale to, co zadziwia to różnobarwne ptaki kryjące się w ich liściach - mówi Liliana Trzpil, która do Australii pojechała by zobaczyć całkowite zaćmienie słońca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niderlandy - mężczyzna będzie tam rządził pierwszy raz od 123 lat

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2013 20:26
30 kwietnia w na tronie Królestwa Niderlandów nastąpi zmiana. Królowa Beatrix złoży abdykację, zainaugurowane zostanie także panowanie nowego władcy, jej syna, Willema Alexandra. – Będzie się działo – zapowiada Agnieszka Bienias z Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Niderlandzkiej.
rozwiń zwiń