Wietnam - to nie jest biedny kraj

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2013 16:00
Podróż po Wietnamie warto zacząć od ciepłej miski zupy pho, na śniadanie. Tomasz Pakuła, podróżnik radzi zwiedzać ten kraj z południa na północ, lub odwrotnie.
Audio
  • Tomek Pakuła opowiada o Wietnamie (4 do 4/Czwórka)
  • Zupa pho i kuchnia wietnamska - materiał reporterski (4 do 4/Czwórka)
Wietnam - to nie jest biedny kraj
Foto: Tomek Pakuła

- Kuchnia wietnamska jest podobno jedną z najzdrowszych kuchni na świecie. Jest znakomitym połączeniem wpływów chińskich i indyjskich, a także naszych europejskich, przede wszystkim francuskich - opowiada gość Czwórki, Tomek Pakuła. 
Gość Krzysztofa Grzybowskiego zachęca do zwiedzania Wietnamu. Radzi rozpocząć podróż w Sajgonie, a zakończyć w Hanoi, po drodze odwiedzając liczne miasta i miasteczka. Taka wyprawa daje również okazję do podróży kulinarnej, po różnych smakach i zapachach.
Tomek Pakuła dodaje, że Wietnam to kraj z bardzo bogatą kulturą.
- Jadąc tam czujemy się trochę u siebie, dzięki ogromnej diasporze wietnamskiej w Polsce - opowiada w studiu Czwórki. - Niestety wciąż postrzegamy Wietnamczyków stereotypowo, w kontekście bazarów. A oni mają znacznie więcej do zaoferowania - mówi podróżnik.
Warto wiedzieć, że Wietnam jest krajem bogatym w złoża naturalne, surowce.

Dla turysty istotne są także kwestie bezpieczeństwa. Tomek Pakuła podkreśla, że jadąc do Wietnamu nie miał żadnych przykrych spotkań.

Odwiedź z nami najciekawsze miejsca na świecie! <<<

Posłuchaj załączonej rozmowy i dowiedz się więcej o Wietnamie i miejscach, które koniecznie trzeba w tym kraju zobaczyć.

Zapraszamy również do wysłuchania załączonego materiału reporterskiego o wietnamskiej zupie pho.

Na audycję "4 do 4" zapraszamy codziennie, od poniedziałku do piątku, już po godz. 13.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Filipiny - przyroda i wiszący cmentarz

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2013 18:10
Ten wyspiarski kraj do niedawna by jedynym chrześcijańskim krajem w Azji. Religia katolicka na Filipinach sprawia, że ci Azjaci wydają się bliżsi Europejczykom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daleka egzotyka Australii - tam wszystko stoi na głowie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2013 18:00
- Eukaliptusy są podobne do naszej wierzby, ale to, co zadziwia to różnobarwne ptaki kryjące się w ich liściach - mówi Liliana Trzpil, która do Australii pojechała by zobaczyć całkowite zaćmienie słońca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niderlandy - mężczyzna będzie tam rządził pierwszy raz od 123 lat

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2013 20:26
30 kwietnia w na tronie Królestwa Niderlandów nastąpi zmiana. Królowa Beatrix złoży abdykację, zainaugurowane zostanie także panowanie nowego władcy, jej syna, Willema Alexandra. – Będzie się działo – zapowiada Agnieszka Bienias z Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Niderlandzkiej.
rozwiń zwiń