Polskie Radio
Section05
Wietnam

Wizyta szefa polskiej dyplomacji w Wietnamie. Celem zwiększenie współpracy gospodarczej

Polska i Wietnam chcą zwiększyć wzajemną współpracę gospodarczą. Mówił o tym po rozmowach w Hanoi polski minister spraw zagranicznych. Zbigniew Rau spotkał się ze swoim wietnamskim odpowiednikiem, a także z premierem tego kraju. Wietnam to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się gospodarek świata.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Zbigniew Rau Wietnam Azja Polityka zagraniczna Polski Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Wizyta szefa polskiej dyplomacji w Wietnamie. W planie podpisanie porozumienia o współpracy

Minister Zbigniew Rau spotka się w Hanoi ze swoim wietnamskim odpowiednikiem i zostanie przyjęty przez premiera tego kraju. Będzie też rozmawiał z miejscowymi parlamentarzystami z grupy przyjaźni polsko-wietnamskiej. W czasie wizyty ministra Akademie Dyplomatyczne obu krajów podpiszą porozumienie o współpracy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Zbigniew Rau Wietnam Azja Polityka zagraniczna Polski Ministerstwo Spraw Zagranicznych

"Wzmocnić partnerstwo polsko-koreańskie". Szef MSZ udaje się do krajów dalekiej Azji

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau udaje się z wizytą do krajów dalekiej Azji. Do Korei Południowej przybędzie w poniedziałek. W Seulu spotka się między innymi z ministrem spraw zagranicznych Park Jinem oraz z szefem tamtejszego Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Rau POLSKA Ministerstwo Spraw Zagranicznych Łukasz Jasina Korea Południowa Wietnam polityka Azja

Audi dla Flinstonów? Drewniany samochód elektryczny

We współczesnym świecie zawód cieśli nie cieszy się wielką popularnością - mało kto podejmuje się wyzwania rzeźbienia w drewnie. Jeżeli już ktoś decyduje się na taką ścieżkę zawodowej kariery, najczęściej robi to dobrze. Takim człowiekiem z pewnością jest Truong Van Dao, mieszkaniec Wietnamu i pasjonat motoryzacji. Postanowił on połączyć swoje dwie pasje i spełnić marzenie kilkuletniej córeczki. Stworzył prawdziwe dzieło sztuki na kołach, do którego można wejść i odjechać! 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 audi zabawki Azja Wietnam drzewa drzewo rzeźba

Turcja i Wietnam chcą dołączyć do globalnego rynku motoryzacyjnego

Czy biorąc pod uwagę wszystkie układy i układziki możliwe jest dziś wejście na światowy rynek motoryzacyjny nowych marek? W przestrzeni publicznej coraz częściej słyszy się o nowych firmach, które próbują przebić się między znanymi od lat koncernami. Obecny kryzys w branży to znakomita okazja, którą chętnie wykorzystają producenci m.in. z Turcji i Wietnamu!
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 rynek sprzedaż suv suva Turcja Wietnam samochody elektryczne pojazdy elektryczne

Uciekają przed wojną, biedą i chorobami. Exodus z Ukrainy nie jest pierwszym w historii

W związku z agresją Rosji na Ukrainę świat musi się zmierzyć z najszybciej rozwijającym się kryzysem migracyjnym od końca II wojny światowej - działania wojenne zmusiły bowiem do ucieczki już ponad 2 miliony osób. Nie jest to jednak pierwszy przypadek w historii, gdy ludzkość doświadcza tak masowego exodusu. 
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA migracja Wojna w Syrii Kurdowie Kurdystan kryzys migracyjny II wojna światowa I wojna światowa ZSRR Białoruś Wietnam Biblia starożytność średniowiecze Irlandia lata 70 lata 80 lata 90 emigracja