X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Wietnam

Bestia, Bóg i linia. Egzotyczna wystawa zawitała do Polski.

Wystawa "Bestia, Bóg i linia. Splot wiedzy, religii i sztuki w regionie Azji i Pacyfiku" to współczesność widziana przez pryzmat krajów Wschodu a jednocześnie opowieść o nich samych, mieszkańcach Azji Południowo-Wschodniej i terenów sąsiadujących, którzy opisują współczesny świat językiem sztuki. O wystawie opowiedział Sebastian Cichocki z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Michał Montowski Muzeum Sztuki Nowoczesnej Azja Wschodnia wystawa Indie Wietnam KULTURA

"Kazik" - Polak, który uratował wietnamskie zabytki [WIDEO]

Wiedzieliście kim jest Kazimierz Kwiatkowski? To najbardziej znany Polak w Wietnamie, który był architektem i konserwatorem zabytków. Kazimierz Kwiatkowski, którego Wietnamczycy nazywali "Kazikiem", uratował zabytki w Hoi An i My Son przed zburzeniem. Dzięki niemu miasto Hoi An zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a "Kazik" jest tam traktowany, jako wizjoner i bohater. Jest jedynym obcokrajowcem, któremu miasto postawiło pomnik.
Zobacz więcej na temat:  wiadomości TYLKO U NAS STYL ŻYCIA podróże podróże zagraniczne Wietnam

Kaodaizm - mieszanka największych religii świata [WIDEO]

Kaodaizm to monoteistyczna religia w Wietnamie, która jest trzecią, co do wielkości wiarą w tym kraju. Kaodaizm łączy w sobie elementy buddyzmu, chrześcijaństwa, konfucjonizmu, taoaizmu, a w mniejszym stopniu również islamu i judaizmu. Wyznawcy twierdzą, że: "judaizm był pąkiem, chrześcijaństwo - kwiatem, zaś kaodaizm jest owocem". "PolskieRadio.pl na końcu świata" przyjrzało się z bliska tej barwnej religii z Wietnamu.
Zobacz więcej na temat:  wiadomości TYLKO U NAS STYL ŻYCIA podróże podróże zagraniczne Wietnam Azja