PRO8L3M. Fikcja, która zachwyca

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2016 12:40
Choć w hip-hopie liczy się prawda przekazu, im zdarza się... fantazjować. - Otwarcie przyznaję, że część naszej płyty to fikcja. Ale opisana szczerze i przeze mnie - mówi MC Oskar z grupy PRO8L3M.
Audio
  • MC Oskar z zespołu PRO8L3M opowiada o debiutanckiej płycie i zabawie z zabiegami stylistycznymi w języku (Cztery litery/Czwórka)
Zespół PRO8L3M powstał w 2013 roku w Warszawie z inicjatywy producenta muzycznego i didżeja, Piotra Steeza Szulca oraz rapera Oskara
Zespół PRO8L3M powstał w 2013 roku w Warszawie z inicjatywy producenta muzycznego i didżeja, Piotra "Steeza" Szulca oraz rapera Oskara Foto: mat. prasowe/Full Metal Jacket/Jacek Kołodziejski

Oskar Tuszyński w studiu Czwórki pojawił się dwa tygodnie po premierze debiutanckiego krążka PRO8L3M-u. Album od razu trafił do ścisłej czołówki płytowych bestsellerów w Polsce i został doceniony nie tylko za muzykę, ale również za język. - W warstwie tekstowej mamy tu do czynienia z moimi wizjami, które powstały jako efekt bodźców płynących z popkultury. Oparłem się również na teoriach futurologów i próbowałem opisać przyszłość, która najprawdopodobniej nastąpi – wyjaśnia MC Oskar i opowiada o strategii tworzenia płyty, o tekstach, które pisze się najtrudniej i o tym, co sprawia, że fikcja staje się autentyczna.

***

Tytuł audycji: Cztery Litery

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Oskar Tuszyński (MC Oskar z duetu PRO8L3M)

Data emisji: 14.06.2016

Godzina emisji: 18.00

kul/pj

Czytaj także

L.U.C: lubię, jak brzmi "tilapia"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 10:00
Obserwuję język i mam nawet coś na kształt „mapy słów polskich”. I tak, w Trójmieście króluje "najgorzej", które mnie się kojarzy z węgorzem. Jeśli zaś chodzi o ryby, to lubię, jak brzmi "tilapia" - tłumaczy Łukasz Rostkowski, czyli L.U.C.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hip-hop hermeneutyczny. Jak powstaje rap Faziego?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 14:50
- Teksty, które piszę "na kolanie", są w miarę proste i przejrzyste. Dużo częściej jednak kombinuję, bawię się metaforami i wtedy wychodzą mi zdania pokręcone jak ja - mówi Krzysztof "Fazi" Milerski, współzałożyciel legendarnego składu Nagły Atak Spawacza.
rozwiń zwiń