Tomasz Prządka: poczucie rytmu trzeba mieć w sercu

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2014 13:00
- Pierwsza lekcja tańca to był horror. Byłem najmłodszy i wszyscy się ze mnie śmiali - mówi w Czwórce tancerz, instruktor i choreograf Tomasz Prządka.
Audio
  • Tomasz Prządka: poczucie rytmu trzeba mieć w sercu (Czwórka/Dzień kobiet)
Tomasz Prządka na zdjęciu archiwalnym z 2008 roku
Tomasz Prządka na zdjęciu archiwalnym z 2008 rokuFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

25-letni tancerz pierwsze taneczne kroki stawiał w wieku pięciu lat i już wtedy miał wrażenie, że tańczy lepiej niż inni. Tomasz Prządka, który przez kilkanaście lat uczył się tańca towarzyskiego, zauważony został w telewizyjnym tanecznym show.

- Gdyby nie "You Can Dance", w ogóle bym nie tańczył zawodowo. Miałem być lekarzem, a zostałem tancerzem dzięki temu programowi - podkreśla gość Czwórki i dodaje, że przygodę z tańcem najlepiej zacząć jak najwcześniej. - Poczucie rytmu, miłość do muzyki i zapał do tańca trzeba mieć w sercu, ale wielu rzeczy można się nauczyć na treningach i warsztatach tanecznych - dodaje Tomasz Prządka.

 

W wywiadzie Prządka zdradził też, co zrobić, żeby zostać zawodowym tancerzem oraz jakie ma plany na "taneczną emeryturę". 

***

Tytuł audycji: Dzień Kobiet

Prowadziły: Karina Terzoni , Katarzyna Węsierska

Gość: Tomasz Prządka, tancerz, instruktor i choreograf

Data emisji: 5.12.2014

Godzina emisji: 7.00

kch, ac

Czytaj także

Rafał Brzozowski: Nie zaplanowałem kariery z kalkulatorem

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2014 19:30
Był dobrze zapowiadającym się zapaśnikiem, ale z dnia na dzień rzucił sport i postawił na muzykę. Czy autor hitu "Tak blisko" Rafał Brzozowski żałował kiedyś tej decyzji?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lilu: od dziecka byłam na scenie

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2014 15:50
Śpiewa, rapuje, gotuje i jest aktorką. Największą popularność przyniósł Lilu udział w projektach "Morowe Panny" i "Panny wyklęte".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Igor Herbut: uskrzydla mnie to, co robię

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 11:37
- Życzę wszystkim ludziom na świecie, by pasja była ich pracą. To niesamowite szczęście - mówił w Czwórce wokalista grupy LemON.
rozwiń zwiń