Śniadanie dla spóźnialskich, w którym można się zakochać

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2014 15:20
Jeżeli masz dosyć tradycyjnych kanapek, zabieranych codziennie do pracy lub szkoły, jaglanka będzie nowym i ciekawym rozwiązaniem.
Audio
  • Śniadanie dla zapracowanych i wiecznie spóźnionych - jaglanka (Czwórka/Dzień kobiet)
Śniadanie dla spóźnialskich, w którym można się zakochać
Foto: Glow Images/East News

Kaszę jaglaną można przygotować poprzedniego, dnia a rano jedynie podgrzać i dodać ulubione dodatki: świeże lub suszone owoce, miód, kakao albo czekoladę. Jak przygotować jaglankę, sprawdzał Mateusz Kulik.

Na początku warto pozbyć się gorzkiego, zdaniem niektórych, smaku kaszy jaglanej. Można to uczynić na dwa sposoby: uprażyć kaszę na suchej patelni lub wstępnie obgotować. W tym celu należy szklankę kaszy wrzucić do garnka, zalać wrzątkiem, gotować minutę, a następnie wypłukać pod bieżącą wodą i znowu wsypać do garnka. Żeby kasza miała bardziej delikatny smak można wlać garnka pół szklanki mleka i szklankę wody. Kaszę gotujemy 15-20 minut, zostawiamy do wystudzenia i mieszamy porządnie widelcem.

- Wygląda w miarę zachęcająco, smakuje zacnie i można się w tym zakochać - ocenia Mateusz Kulik.

***

Tytuł audycji: Dzień Kobiet

Prowadziły: Karina Terzoni , Katarzyna Węsierska

Data emisji: 5.12.2014

Godzina emisji: 7.00

(kh/kul)

 

Czytaj także

Baton musli - handmade

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 07:30
Batony zbożowe to idealna propozycja na drugie śniadanie albo podwieczorek. Jednak te dostępne w sklepach nie wzbudziły naszego zachwytu, dlatego przekąskę postanowiliśmy zrobić sami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy pamiętasz o drugim śniadaniu?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 13:30
Kiedyś kojarzyło się ono z kanapką zapakowaną w przetłuszczony papier śniadaniowy, dziś mogą to być sałatki, wrapy, musli i inne przysmaki. Zapraszamy na wyjątkowe, bo radiowe drugie śniadanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wegetarianizm, czy tradycyjna dieta? "Kapusta też cierpi"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 11:00
Wegetarianie apelują do sumień konsumentów mięsa, mówiąc, że zwierzęta cierpią przez ich łakomstwo. Mięsożercy z kolei twierdzą, że dla człowieka nienaturalne jest jedzenie wyłącznie zieleniny. Nie mówiąc o tym, że według badań rośliny też czują ból. Co zatem jeść, by nie krzywdzić innych istot - powietrze?
rozwiń zwiń