Sezon na grypę w pełni! Jak się przed nią chronić?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 09:37
Aby obronić nasz organizm przed przeziębieniem i wirusami, oczywiście najprościej iść do apteki i zaopatrzyć się w leki na odporność. Ale po co?
Audio
  • Babcia Ela radzi, jak domowymi sposobami walczyć z grypą i przeziębieniem (Dzień Kobiet/Czwórka)
Miód, cytryna, imbir czy czosnek? Pomogą w zwalczeniu grypy lub przeziębienia, jeśli odpowiednio je przyrządzimy
Miód, cytryna, imbir czy czosnek? Pomogą w zwalczeniu grypy lub przeziębienia, jeśli odpowiednio je przyrządzimy Foto: Ekaterina Markelova/Shutterstock.com

Nasze babcie przekonują nas, że od wieków najskuteczniejsze na grypę są domowe, sprawdzone sposoby. Wszyscy zapewne znamy wiele takich metod, ale które z nich stosować? Gorąca herbata z cytryną i miodem, na przykład, w niczym nie pomoże, możemy ją tylko pić dla smaku. I miód i cytryna pod wpływem wysokiej temperatury tracą swoje właściwości. Jakie są w takim razie skuteczne sposoby na przeziębienie?

Sprawdź też:
imbir 1200x660.jpg
Cudotwórcze właściwości imbiru

Po raz pierwszy w Czwórce słuchamy rady Babci Eli z Dancingu Międzypokoleniowego. Opowiada nam m.in. o czosnku nazywanym naturalnym antybiotykiem, który dobry "jest na wszystko"!

***

Tytuł audycji: "Dzień Kobiet"

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 3.02.2017

Godzina emisji: 8.45

jsz/mg

Czytaj także

Babcia radzi. Miód, czosnek, cytryna - na katar i chrypkę

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 10:07
Zatkany nos, chrypka i kaszel - kiedy tylko czujemy, że coś nas "rozkłada" to biegniemy do apteki i profilaktycznie kupujemy więcej leków. Ale lepsze sposoby na przeziębienie zna babcia Wiesia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Babcia radzi: antybiotykom i lekom mówimy nie!

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 10:00
Listopad to miesiąc w którym najczęściej jesteśmy przeziębieni. Zamiast faszerować się lekami to może warto spróbować pozbyć się kaszlu czy kataru domowymi, sprawdzonymi sposobami?
rozwiń zwiń