Polskie Radio
Section05
grypa

Szczepienia na grypę dla osób pełnoletnich będą bezpłatne. Rzecznik MZ podał szczegóły

- Każdy, kto ukończył 18. rok życia, może pójść do przychodni, która jest punktem szczepień i poprosić o zaszczepienie na grypę - poinformował rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że szczepienie jest bezpłatne dla osób pełnoletnich od wtorku.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka Koronawirus w Polsce COVID-19 grypa Wojciech Andrusiewicz Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo POLSKA

Ekspert: przebieg COVID-19 u osób szczepionych na grypę jest łagodniejszy

Zawsze warto mieć dobrą polisę na życie, szczególnie w dobie pandemii. - Szczepienie przeciw grypie chroni przed ciężkim przebiegiem COVID-19 oraz ogranicza następstwa zakrzepowo-zatorowe COVID-19 - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.
Zobacz więcej na temat:  Artur Wolski COVID-19 szczepienia grypa szczepienia - raport

Aerozole emitowane z ust pośredniczą w roznoszeniu nie tylko SARS-CoV-2. "Ryzyko zakażenia zmniejszają maski"

Aerozole emitowane z ust pośredniczą w roznoszeniu nie tylko SARS-CoV-2, ale także SARS, MERS, wirusów grypy, odry i innych. Według naukowców ryzyko zakażenia w tych chorobach zmniejszają m.in. maski, odpowiednia wentylacja i filtry. Pandemia COVID-19 pomaga lepiej poznać te mechanizmy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT pandemia koronawirus sars-cov-2 MERS grypa Odra zdrowie NAUKA