Polskie Radio
Section05
grypa

Unia Europejska przeznaczy 25 miliardów euro na walkę z koronawirusem

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ogłosiła powołanie funduszu inwestycyjnego. Pieniądze będą przeznaczone na wsparcie systemów opieki zdrowotnej, na pomoc małym i średnim firmom, które odczują negatywne skutki koronawirusa i na pobudzenie rynków pracy. Komisja Europejska poinformowała, że od razu zamierza uruchomić 7,5 miliarda euro na walkę z koronawirusem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus grypa wirus wirusy choroby zakaźne zdrowie Unia Europejska

PORADNIK Co robić, by uchronić się przed grypą? Jak odróżnić objawy i je leczyć?

W Polsce w okresie zimowym znacznie rośnie liczba zachorowań na grypę, która może nieść za sobą wielkie niebezpieczeństwo dla naszego organizmu. - Wirus grypy jest niezwykle "plastyczny". Zmienia się cały czas, a przez to nie ma jednej stałej szczepionki. Potrafi zaatakować wszystkie narządy i układy w organizmie człowieka - podkreśla w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl rzecznik GIS Jan Bondar.
Zobacz więcej na temat:  grypa choroby zakaźne wirus wirusy zdrowie choroba POLSKA

Robert Tekieli o koronawirusie: zjawisko bardziej psychologiczne i medialne niż realne zagrożenie

- Obecna sytuacja związana z koronawirusem wydaje mi się skrajnie nieproporcjonalna w stosunku do realnego zagrożenia i do tego, z czym mieliśmy do czynienia w naszej historii. (…) Nie ulegajmy panice i histerii - powiedział publicysta Robert Tekieli.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 koronawirus ŚWIAT Europa choroby zakaźne choroby rzadkie zdrowie grypa Ryszard Gromadzki Robert Tekieli

Karnkowski: nawet w obliczu koronawirusa Koalicja Obywatelska nie jest skłonna do kompromisu

- Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej są pierwszymi kandydatami do zarzutu o niemerytoryczne pytania podczas sejmowej debaty ws. koronawirusa. Nawet w obliczu zagrożenia nie są w stanie pójść na kompromis - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Karnkowski ("Gazeta Polska Codziennie"). Gościem Debaty Dnia był również Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna").   
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Sejm zdrowie grypa POLSKA

Czy jest się czego bać? Pandemia, histeria, koronawirus

- W chwilach przełomowych i kryzysu nie do końca wiadomo w którą stronę się udać. Wszystko, co przyczyniało się do elementarnego poczucia bezpieczeństwa zaczyna szwankować. Paradoksalnie, wyobrażenie, że nadchodzi ostateczny koniec daje pewnego rodzaju wytchnienie - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Stawiszyński, filozof i eseista. Gościem był również biolog dr Paweł Boguszewski.  
Zobacz więcej na temat:  koronawirus zdrowie grypa