Polskie Radio
Section05
naturalne metody leczenia

Leśna apteka. Poznaj korzyści kryjące się w roślinach

W ostatnim czasie obserwowany jest zwrot w kierunku natury i medycyny ludowej. Bardzo ciekawe jest to, w jaki sposób nasi przodkowie wykorzystywali zioła i dzikie rośliny w swoim codziennym życiu. Karina Rudzka, gościni audycji "Strefa Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom skupia się przede wszystkim na naszych słowiańskich przodkach.
Zobacz więcej na temat:  rośliny zdrowie i dieta zdrowe odżywianie naturalne metody leczenia Strefa Rodzica Podcast Strefa rodzica radio dla rodziców radio bez reklam DAB+

Zioła – naturalne leki, które mogą nam pomóc

Niegdyś ziołolecznictwo było właściwie jedynym sposobem leczenia wszelkich dolegliwości. I w każdej miejscowości mieszkała kobieta, zwana babką albo wiedźmą, która znała właściwości lecznicze roślin, ich liści, kwiatów, korzeni, owoców. Z czasem ta wiedza, brutalnie i okrutnie zwalczana przez kościół i księży (palenie czarownic!), zaczęła zanikać. Teraz, na fali ekologii oraz mody na naturalność powrót do natury, następuje także renesans ziołolecznictwa.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA zdrowie medycyna naturalne metody leczenia Trójka Piotr Firan człowiek i medycyna natura

Naturalna odporność, sprawa najważniejsza

Ludzie zawsze szukali sposobów, aby nie chorować. Obecnie, w czasach pandemii, wiedza o tym, jak wzmocnić organizm, jest szczególnie cenna. Oczywiście, medycyna i przemysł farmaceutyczny proponują różnego rodzaju leki, jednak cała mądrość polega na tym, aby nie dopuścić do rozwoju choroby. Czyli w możliwie naturalny sposób wzmocnić i zabezpieczyć organizm przed infekcją.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA naturalne metody leczenia Anna Popek Trójka