Finanse w związku. Jak kobiety zarządzają twoją kasą?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2016 14:26
- Kobiety są zdecydowanie bardziej oszczędne niż mężczyźni, planują swoje wydatki i często przyzwyczajone są do tego, że pieniędzy nie ma za dużo - mówiła socjolog Dominika Staniewicz.
Audio
  • Jak wydają pieniądze kobiety? Rozmowa z Dominiką Staniewicz (Dzień Kobiet/Czwórka)
Większość kobiet w Polsce trzyma rękę na pulsie domowych finansów - mówiła w Czwórce Dominika Staniewicz
Większość kobiet w Polsce trzyma rękę na pulsie domowych finansów - mówiła w Czwórce Dominika StaniewiczFoto: Glow Images/East News

Jak podkreśla Staniewicz, Polki to jedne z najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Europie. - Mamy działalności gospodarcze, często na etatach też zarabiamy więcej niż mężczyźni, bo ci - statystycznie - są gorzej od nas wykształceni - tłumaczyła ekspertka. - Poza tym nawyk oszczędzania i umiejętność samodzielnego zrobienia czy naprawienia większości rzeczy, na przykład ubrań, pozostał nam jeszcze po czasach, gdy niczego w sklepach nie było - dodała.

Jej zdaniem jednak w polskich związkach zaczyna kształtować się tradycja, by obie strony dysponowały osobnymi kontami w banku. W programie rozmawiałyśmy także, w jaki sposób finanse w związku rujnuje "efekt latte", a ekspertka tłumaczyła, jak nie wydawać pieniędzy "przy okazji" i jak oszczędzać na co dzień, by było to odczuwalne w skali całego miesiąca.

***

Tytuł audycji: Dzień Kobiet

Prowadzą: Katarzyna Dydo, Karina Terzoni

Gość: Dominika Staniewicz (socjolog, ekspertka ds. rynku pracy)

Data emisji: 4.03.2016

Godzina emisji: 8.00

kd/kul

Czytaj także

Tanie malowanie. Czy niedrogie kosmetyki są gorsze?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2015 10:00
Tanie kosmetyki mogą być bardzo dobre. To, że za cienie do powiek płacimy dużo, nie zawsze oznacza, że ich jakość będzie lepsza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Visual merchandiser. Czym przyciągają nas sklepowe witryny?

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 12:38
- Najpierw w oczy rzucać się ma produkt, a potem jego "scenografia" - mówi Dagmara Habiera, projektantka witryn sklepowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mateusz Gessler: jemy, by żyć, ale też żyjemy po to, by jeść

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2016 12:55
Dzień zaczyna od kawy, a śniadania jada popołudniu, bo wcześniej... nie ma czasu. - Bycie restauratorem to najgorsza robota świata, bo jesteś swoim własnym niewolnikiem. Ale to także jedyna robota na świecie, która mi sprawia tyle radości - mówił Mateusz Gessler.
rozwiń zwiń