Zostań archeologiem. Zagraj w "Faras"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 09:30
Marzyłeś kiedyś o archeologii? Ta gra jest dla ciebie! "Faras" to niezwykła podróż do serca Afryki pod czujnym okiem profesora Kazimierza Michałowskiego, który nadzoruje wykopaliska.
Audio
  • Testujemy grę planszową "Faras" (Czwórka/Efekt: WOW)
Co tydzień testujemy dla was najciekawsze gry planszowe
Co tydzień testujemy dla was najciekawsze gry planszowe!Foto: Glow Images/East News

Gra opowiada losy najsłynniejszej polskiej wyprawy archeologicznej do Sudanu, która odbyła się w latach 60. XX wieku. Jej uczestnicy odkryli bezcenną średniowieczną świątynię wypełnioną niezwykłymi malowidłami. Znajdowała się ona na terenie, obecnie zalanym wodami sztucznego jeziora Nassera.

Zobacz: W co warto grać? Czwórkowy ranking planszówek >>>

/

- Zadaniem uczestników gry jest odkrycie wczesnochrześcijańskiej świątyni. Musimy walczyć i z przeciwnościami losu, mając na uwadze, że wkrótce woda z pobliskiej tamy zaleje cały teren tworząc sztuczne jezioro - opowiada Filip Miłuński, autor gry. - Najważniejszy aspekt rozgrywki to nasza pamięć. Do tego mamy do dyspozycji kilka rodzajów kart archeologów, które umiejętnie rozgrywane mogą dać nam przewagę nad rywalami. Celem jest wydobycie jak największej liczby znalezisk. Ten, kto ma ich najwięcej - wygrywa.

"Faras" to edukacyjna gra planszowa dla całej rodziny, która gwarantuje dobrą zabawę. Więcej o wydawnictwie dowiesz się słuchając nagrania z "Efektu: WOW".

(kul)

Czytaj także

rozGRYwka: "Złam to"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2014 08:50
60 zadań rozwijających myślenie logiczne, procesy poznawcze, spostrzeganie wzrokowe oraz wyobraźnię przestrzenną - dziś testujemy grę logiczną "Złam to".
rozwiń zwiń

Czytaj także

rozGRYwka: "Takie Życie!"

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 15:00
"Takie Życie!" to gra karciana przeznaczona dla większej ilości osób, którą ze względu na jej małe rozmiary, można zabrać wszędzie. Zabawa polega na odgadywaniu przebiegu wydarzeń opisanych na kartach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Testujemy grę "Słońce i Księżyc"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 09:00
Spokój, rozważne planowanie i spryt pomogą ci przebyć długą drogę od zmierzchu do świtu. "Słońce i Księżyc" to znakomita gra karciana, w której kolejne wschody i zachody słońca oraz księżyca prowadzą cię do zwycięstwa.
rozwiń zwiń