Wyjątkowe wakacyjne zdjęcie. Jak je zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2015 18:07
- Liczy niestandardowa perspektywa, idealnie dobrane światło i przede wszystkim dobra zabawa podczas robienia zdjęć - radzi fotograf Mateusz Kalinowski.
Audio
  • Fotograf Mateusz Kalinowski radzi, jak wykonać idealne wakacyjne zdjęcie i jak prezentować się na dobrym selfie (Efekt: WOW/Czwórka)
Zrobienie wakacyjnego zdjęcia wcale nie wymaga profesjonalnego sprzętu. Wystarczy mieć wyobraźnie i odrobinę odwagi
Zrobienie wakacyjnego zdjęcia wcale nie wymaga profesjonalnego sprzętu. Wystarczy mieć wyobraźnie i odrobinę odwagiFoto: pixabay.com

Co powinno znaleźć się na idealnym zdjęciu z wakacji i jak prezentować się na selfie? Drogi sprzęt wcale nie jest niezbędny. Przyda się jednak wyobraźnia i duża doza kreatywności. Mateusz Kalinowski radził w Czwórce, by, zanim naciśniemy migawkę, zwrócić uwagę na oświetlenie planu czyli na przykład nie robić zdjęć pod słońce. Trzeba także pamiętać, by kompozycja na fotografii była niestandardowa. - Nie róbmy zdjęć z poziomu oczu, bo taki świat zna każdy. Schylmy się, albo stańmy na palcach, by spojrzeć z góry na świat - mówi ekspert.

Kalinowski tłumaczył, dlaczego w fotografii wakacyjnej świetnie sprawdzą się nawet "automaty", a także tłumaczył, jakich filtrów używać podczas obróbki zdjęć, by wyglądały one profesjonalnie. Słuchacze Czwórki opowiadali zaś o swoich najlepszych albo wymarzonych zdjęciach z wakacyjnych wojaży.

***

Tytuł audycji: Efekt: WOW

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Data emisji: 30.07.2015

Godzina emisji: 16.00

kd/mm

Czytaj także

Rower i "fiszki". JDabrowsky i jego sposoby na nudę

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2015 10:31
Youtuber Janek Dąbrowski w audycji "Terefere Radio" zdradzał swoje sposoby na nudę. Co robi, kiedy znudzi mu się jazda na rowerze?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje w Polsce. Czy może być pięknie?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2015 17:50
Czy wakacje w Polsce muszą być rozczarowujące? Gdzie warto je spędzać, by stały się "wakacjami naszego życia"?
rozwiń zwiń