X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Bałtyk

Pływająca elektrownia atomowa pod lupą Greenpeace'u

Pierwsza na świecie pływająca elektrownia jądrowa Akademik Łomonosow, która zmierza z Sankt Petersburga w kierunku Murmańska, wpłynęła rankiem 3 maja na wody terytorialne Danii. Tam została otoczona eskortą w ramach pokojowego protestu przez aktywistów Greenpeace, którzy zwracają uwagę na niebezpieczeństwo jakie może stanowić taki obiekt  - mówi Katarzyna Guzek z Greenpeace Polska.
Zobacz więcej na temat:  Greenpeace Bałtyk elektrownia atomowa

Rosja: pływająca elektrownia jądrowa holowana przez Bałtyk

Pierwsza na świecie pływająca elektrownia jądrowa "Akademik Łomonosow" jest holowana przez Bałtyk. Jednostka wczoraj opuściła port w Petersburgu i zmierza w kierunku Murmańska. Jej trasa wiedzie wzdłuż wybrzeży Szwecji, przez cieśniny duńskie, Morze Północne i wzdłuż wybrzeży Norwegii. Kraje skandynawskie zostały z wyprzedzeniem poinformowane przez Rosjan o całym przedsięwzięciu. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja elektrownia atomowa Morze Bałtyckie Bałtyk

Szczyt przywódców krajów bałtyckich z prezydentem Trumpem

Współpraca gospodarcza i wojskowa oraz relacje z Rosją zdominowały szczyt przywódców Stanów Zjednoczonych i krajów bałtyckich, który odbył się w Białym Domu. Po spotkaniu prezydent Donald Trump podkreślił, że jest twardszy wobec Rosji niż inni przywódcy, ale zadeklarował otwartość na współpracę z Władimirem Putinem. O szczycie mówił w audycji Światowa Szachownica Andrzej Talaga z Warsaw Enterprise Institute.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Rosja Bałtyk