Zasady naszych rodziców. Przestrzegamy ich?

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2016 19:50
"Załóż czapkę, jest zimno", "zjedz chociaż mięso", "traktujesz dom jak hotel" - to słowa, które słyszą niemal wszyscy młodzi ludzie.
Rodzice z reguły wiedzą lepiej, czy jesteśmy głodni albo czy akurat jest nam zimno. Czy tych przykazań, które wpajają nam każdego dnia, przestrzegamy, gdy tylko zamykają się za nami drzwi domu?
Rodzice z reguły wiedzą lepiej, czy jesteśmy głodni albo czy akurat jest nam zimno. Czy tych "przykazań", które wpajają nam każdego dnia, przestrzegamy, gdy tylko zamykają się za nami drzwi domu?Foto: Glow Images/East News

W czwartkowej audycji "Efekt: WOW" zapytamy słuchaczy, czym rodzice wiecznie "suszą" im głowy. Opowiemy o żelaznych tekstach rodziców, które już zawsze - do późnej starości - będą nas prześladowały. Sprawdzimy także, czy na co dzień stosujemy się do zasad, które w ten sposób są i były nam wpajane.

***

Na "Efekt: WOW" zapraszamy w czwartek (7.01) w godz. 16.00-18.00. Audycję prowadzi Kuba Marcinowicz.

kd/mg

Czytaj także

Dzieci, które nie miały prawdziwego dzieciństwa

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2015 09:00
Osoby, które w dzieciństwie musiały pełnić role dorosłych, w dorosłym życiu mają kłopoty z budowaniem relacji z partnerem i własnymi dziećmi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ojciec, który okazuje uczucia - nowy podział ról w rodzinie?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2015 12:18
Stereotypowy ojciec zajmuje się w domu naprawą gniazdek, nie wie, gdzie jest herbata i nie orientuje się, do której klasy chodzą jego dzieci. A zaangażowany?
rozwiń zwiń