Serialowa jesień - wybierz to, czego Ci brak

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 10:56
Jesień przynosi dziesiątki serialowych propozycji, to produkcje telewizji, ale i platform filmowych. Jak wybrać z mnogości opowieści i na co szczególnie zwrócić uwagę radzi Katarzyna Czajka-Kominiarczuk.
Audio
  • Serialowe propozycje na jesień (Hrapkowidz/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Kaspars Grinvalds

Nie muszę być zainteresowana tematyką serialu, ale nazwisko fenomenalnego scenarzysty i showrunnera jest dla mnie wystarczającą rekomendacją Katarzyna Czajka-Kominiarczuk

Im więcej pojawia się seriali, tym większy mamy problem z ich oglądaniem. Samo poszukiwanie "czegoś dla siebie" zajmuje tyle czasu, że zniechęcamy się. Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, autorką bloga "Zwierz popkulturalny" proponuje nie oglądać wszystkiego, a zdefiniować brak. - Należy usiąść i zastanowić się jakiego typu serialu nam brakuje i taki wybrać z oferty - mówi w Czwórce. - Drugim dobrym sposobem jest trzymanie się sprawdzonych scenarzystów i showrunnerów. To jak szukanie ulubionego pisarza - dodaje.

Błażej Hrapkowicz ceni seriale Davida Simona, Katarzyna Czajka-Kominiarczuk wybiera te, w które zaangażowany jest twórca Mad Mena Matthew Weiner. - Teraz czekam na nowy serial "Romanowowie", będzie to antologia, każdy odcinek to oddzielna historia, a bohaterowie to ludzie, którzy czują się spadkobiercami carskiej rodziny Romanowów - opowiada. 

Czytaj także:
Juliusz Kino Świat 1200.jpg
"Juliusz" atakuje. Debiut "na ostro i bez przebacz"

Jakie seriale czekają nas tej jesieni? Na co szczególnie czekają Czwórkowi eksperci? Jak na arenie międzynarodowej wypadają seriale polskich twórców? Czy Ci różnicują już widza serialowego? O tym w rozmowie z audycji. 

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Gość: Katarzyna Czajka-Kominiarczuk (autorka bloga "Zwierz popkulturalny")

Data emisji: 23.09.2018

Godzina emisji: 14.07

pj/kd