"Touch Me Not" - wyjątkowa podróż w intymność

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 16:00
"Imponująco inteligentny i oryginalny", "prowokująca do myślenia, wyjątkowa podróż w intymność" - tak światowa krytyka ocenia nagrodzoną Złotym Niedźwiedziem na Berlinale odę do ludzkiego ciała i wezwanie do akceptacji odmienności.
Audio
  • "Touch Me Not" - relacja ze spotkania z twórcami (Hrapkowidz/Czwórka)
Aktorka Laura Benson i reżyserka Adina Pintilie na pokazie filmu Touch Me Not podczas 68. Berlinale - luty 2018 rok
Aktorka Laura Benson i reżyserka Adina Pintilie na pokazie filmu "Touch Me Not" podczas 68. Berlinale - luty 2018 rokFoto: PAP/EPA/PHILIPP GUELLAND

Czytaj także
Ślepnąc od świateł Kamil Nożyński HBO 1200.jpg
Serial "Ślepnąc od świateł" ma jego twarz

Adina Pintilie testuje w "Touch Me Not” terapeutyczny potencjał dotyku oraz obnażenia ciała i emocji. W jaki sposób to robi? Dlaczego casting do filmu był procesem i co uczestniczącym w nim aktorom? O tym w materiale Beaty Kwiatkowskiej.

W audycji rozmawiamy także o programie 12. odsłony Azjatyckiego Festiwalu Filmowego "Pięć Smaków", który rozpocznie się 14 listopada w Warszawie >>>

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Data emisji: 12.11.2018

Godzina emisji: 14.40

kul


Czytaj także

Na wojnę do kina. "53 wojny" Ewy Bukowskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 12:00
19 października Ewa Bukowska otrzymała nagrodę Perspektywa im. Janusza Morgensterna dla najbardziej obiecującego reżysera. - Dużo większym wyzwaniem niż nakręcenie filmu byłaby dla mnie w tej chwili praca w aptece. Reżyserski debiut był dla mnie kwestią czasu - mówi aktorka, reżyserka i scenarzystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Suspiria" Guadagnino to nie remake, to redreamer

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 10:45
- "Suspiria" Dario Argento z 1977 to kino atrakcji, w którym warstwa fabularna schodzi na drugi plan. Tego reżysera wyróżnia wiara w obraz - mówi Daria Dąbrowska, filmoznawczyni. - Luca Guadagnino robi rzecz niesamowitą - poprawia oryginał - dodaje. 
rozwiń zwiń