"Maryja czuwa nad uczestnikami ŚDM 2016"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2016 08:00
W maju, gdy wszystko kwitnie, pachnie i śpiewa, katolicy zwracają się do Maryi. W Polsce tradycja maryjna jest bardzo żywa i mocna.
Audio
  • Ks. Jakub Biliński, koordynator Światowych Dni Młodzieży w Dekanacie Otwockim, Przemysław Misior i Radosław Janowski opowiadają o tradycji maryjnej w Polsce i jej znaczeniu podczas ŚDM w Krakowie (Kierunek Kraków/Czwórka)
Kult maryjny jest w Polsce bardzo mocny
Kult maryjny jest w Polsce bardzo mocnyFoto: Pixabay.com/Public domain

To właśnie Maryja dla wielu chrześcijan jest przewodniczką na drodze do wiary. Na mapie Polski bez problemu odnajdziemy wiele sanktuariów maryjnych, chętnie odwiedzanych przez pielgrzymów. - Stawiając się u Matki Bożej, doświadczamy różnych łask - mówią Przemysław Misior i Radosław Janowski. - Od wielu lat Maryja jest związana z naszym narodem. W codziennym życiu staramy się jej zawierzyć.

Ks. Jakub Biliński, koordynator Światowych Dni Młodzieży w Dekanacie Otwockim podkreśla, że nie tylko prosimy Maryję o łaski, lecz także uczymy się od niej postawy otwartości i pokory.

Czwórkowi goście zwrócili uwagę na symbole ŚDM: Krzyż Młodych podarowany w 1984 r. przez Jana Pawła II, noszony po całej Ziemi i towarzyszącą mu ikonę Matki Bożej "Salus Populi Romani". 

***

Tytuł audycji: Kierunek Kraków

Prowadzi: Sylwia Sułkowska

Goście: ks. Jakub Biliński (Koordynator Światowych Dni Młodzieży w Dekanacie Otwockim), Przemysław Misior, Radosław Janowski

Data emisji: 22.05.2015

Godz. emisji: 7.00

pj/mc

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Dlaczego właśnie w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2016 11:50
1050 lat temu miejsce miał chrzest Polski. Czy to właśnie dlatego w tym roku do Polski przyjeżdża papież Franciszek?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Symbole ŚDM. Krzyż i ikona Matki Bożej

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 11:11
W lipcu Polska będzie gospodarzem Światowych Dni Młodzieży. W Czwórce rozmawialiśmy o przygotowaniach do tego wydarzenia, ale także jego symbolach.
rozwiń zwiń