Światowe Dni Młodzieży. Dlaczego właśnie w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2016 11:50
1050 lat temu miejsce miał chrzest Polski. Czy to właśnie dlatego w tym roku do Polski przyjeżdża papież Franciszek?
Audio
  • O 1050. rocznicy Chrztu Polski oraz kolejnych Światowych Dni Młodzieży opowiadają ks. Paweł Rytel-Adrianik i Przemysław Goławski (Kierunek Kraków/Czwórka)
Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie
Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w KrakowieFoto: PAP/Stanisław Rozpędzik

1050. rocznica Chrztu Polski i Światowe Dni Młodzieży to - jak przekonywał w Czwórce ks. Paweł Rytel-Andrianik z Konferencji Episkopatu Polski - wydarzenia, które się łączą. - To także pierwszy ŚDM zaplanowany przez papieża Franciszka, to jego wybór - podkreślał ekspert. - Rzadko się zdarza, by uroczystości te miały miejsce dwa razy w tym samym państwie, a u nas - po 1991 roku - to będzie już drugi raz.

W programie gościł także dziennikarz Polskiego Radia Przemysław Goławski, który uczestniczył w Zjeździe Gnieźnieńskim. - To bardzo interesujące wydarzenie, przestrzeń do debaty, świetna okazja, by się spotkać i podyskutować o tematach - nie tylko religijnych - które łączą, a czasem dzielą - mówił nasz korespondent.

Dowiedz się więcej: Światowe Dni Młodzieży 2016 w Czwórce <<<

W audycji "Kierunek Kraków" rozmawialiśmy także o innych wydarzeniach, które mogą być pretekstem do spotkania młodych chrześcijan z całej Europy i świata, m.in. o spotkaniach w Legnicy. Goście Czwórki tłumaczyli, jak od strony organizacyjnej wygląda przygotowanie Światowych Dni Młodzieży i jak do tego wydarzenia przygotowują się... zagraniczni goście.

***

Tytuł audycji: Kierunek Kraków

Prowadzi: Mikołaj Foks

Goście: ks. Paweł Rytel-Andrianik (rzecznik Konferencji Episkopatu Polski), Przemysław Goławski (dziennikarz i korespondent Polskiego Radia)

Data emisji: 13.03.2015

Godz. emisji: 7.00

kd/asz

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Festiwal radości, który jednoczy ludzi

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 16:51
Światowe Dni Młodzieży to gigantyczne przedsięwzięcie, którego Polska będzie gospodarzem w 2016 roku. Do Krakowa ma przyjechać ponad 2 mln ludzi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czesi tłumnie odwiedzą Światowe Dni Młodzieży?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 14:12
Światowe Dni Młodzieży to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu spotkań religijnych w Polsce w 2016 roku. Polacy, odwiedzający wówczas Kraków, korzystając z okazji, przedłużają sobie wakacje, by udać się na wycieczkę do Czech. A ilu Czechów odwiedzi nasz kraj?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Co nas czeka w Krakowie?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 15:18
Światowe Dni Młodzieży to wydarzenie, które już w lipcu tego roku w Krakowie zgromadzi młodych ludzi z całego świata. Na razie udział deklaruje blisko 2,5 mln. pielgrzymów ze 110 krajów.
rozwiń zwiń