Renton. Gdzie byli, kiedy ich nie było?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 15:16
- Odpoczywaliśmy. Szukaliśmy pomysłów na nowe piosenki. Obecnie mamy na warsztacie nowe utwory, a jeden z nich miał już swoją premierę - mówił wokalista zespołu Renton Marek Karwowski.
Audio
  • Wokalista Rentona Marek Karwowski opowiada o pracy nad nowym materiałem (Muzyczny Lunch/Czwórka)
Wokalista zespołu Renton Marek Karwowski i gospodarz Muzycznego Lunchu Mateusz Tomaszuk w Czwórkowym studiu
Wokalista zespołu Renton Marek Karwowski i gospodarz "Muzycznego Lunchu" Mateusz Tomaszuk w Czwórkowym studiuFoto: Czwórka

Posłuchaj także:
Bartek Chaciński PAP 1200x660.jpg
Bartek Chaciński: 2016 to był muzycznie trudny rok

Utwór "Whistled" miał premierę w internecie oraz na antenie Czwórki w "Muzycznym Lunchu", którego gospodarzem tym razem był Mateusz Tomaszuk. Grafika nowego singla prezentuje sieć poplątanych kabli - czy symbolizuje nowy trend w muzyce Rentona? - Piosenka "Whistled" jest o bałaganie w głowie. Opowiada o tym, co dookoła i o szukania wyjścia - zdradzał Marek Karwowski. - Numer jest klasyczny. Sięgamy w nim do naszych początków - dodawał. 

Oprócz nowego utworu w Czwórce słuchaliśmy także hitu Rentona sprzed lat - "Lubię w klubie". A kiedy ujrzą światło dzienne kolejne numery z ich nowego materiału? Tego dowiecie się z nagrania audycji. Na jej otwarcie Mateusz Tomaszuk zaserwował także jeden z przebojów Davida Bowiego - legendarny muzyk i performer odszedł od nas dokładnie rok temu.

Sprawdź również:
Krzysia Górniak 663.jpg
Krzysia Górniak: koncert jazzowy to niewiadoma

***

Tytuł audycji: "Muzyczny Lunch"

Prowadzi: Mateusz Tomaszuk

Gość: Marek Karwowski (wokalista zespołu Renton)

Data emisji: 10.01.2017

Godzina emisji: 13.04

jsz/kd

    

       

Czytaj także

Stefski & Hutch: gramy to, na co mamy ochotę

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2017 11:30
W "Będzie głośno!" rockowy duet Stefski & Hutch, czyli Stéphane Włodarczyk i Tomasz Bogacki, pokazał, jak połączyć alternatywę, klasyczne piosenki rockowe i dziwne muzyczne pomysły różnego pochodzenia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Syczuan. Muzyka różnorodna jak region

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2017 18:03
A Czwórkowa muzyczna podróż do tej niezwykłej prowincji środkowo-zachodnich Chin, została przygotowana we współpracy z Radio-Telewizją Prowincji Syczuan SRT oraz należącym do SRT radiem FM 95,5, nadającym ze stolicy Syczuanu Chengdu.
rozwiń zwiń