Piernikowski: brakuje mi fizycznego odczuwania dźwięków

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2020 15:20
- W tym dziwnym czasie dużo knuję. Kombinuję, co dalej. Żeby zobrazować sytuację, to czuję się jak gąbka wrzucona do zlewu, która nasiąknęła różnymi substancjami. Wystarczy ją teraz wycisnąć i posypią się rzeczy - opowiada Robert Piernikowski.
Audio
  • Piernikowski o koncertach w streamingu, knuciu w czterech ścianach i nowych pomysłach na inne czasy (Muzyczny Lunch/Czwórka)
Robert Piernikowski
Robert Piernikowski Foto: Czwórka/Martyna Ogonek

Zobacz
joanna longić 1200.jpg
Tęskno. Życie w emocjonalnym negliżu

Współtwórca duetu Syny i autor solowych krążków "Się żegnaj", "No Fun" oraz "Best of moje getto" 2 maja wystąpi w Pawilonie, a jego live set będzie transmitowany w sieci. - Zagram swoje instrumentalne numery, które miałem głęboko zakopane na dyskach, kartach pamięci i na samplerze. Czasami są to rzeczy nieukończone, szkice, motywy. Skompilowałem je i ubrałem w formę koncertu - mówi gość Czwórki. 

Piernikowski przyznaje też, że nie do końca jest przekonany do tej formy artystycznej realizacji. - Koncerty w sieci mają swoją dramaturgię, ale ona do mnie nie trafia - tłumaczy. - Szybko się nudzę i wyłączam. Prawdopodobnie dlatego, że brakuje mi fizycznego odczuwania dźwięków. 

Posłuchaj
czwórka coals 1200.jpg
Coals - polska wizytówka za granicą

Jednocześnie zapewnia, że jego występ online będzie mieć znaną z koncertów Piernikowskiego czy Synów formę misterium. - Inaczej sobie tego nie wyobrażam. Choćby dlatego, że miejsce, w którym zagram, nie jest przypadkowe - wyjaśnia. -   Pawilon znany jest m.in. z cyklu koncertów "W lesie". Te imprezy miały wręcz mszalny charakter. Bo o to właśnie chodzi organizatorom, żeby koncerty były wydarzeniami specjalnymi. Żeby były świętem muzyki - podkreśla rozmówca Uli Kaczyńskiej.   

Transmisja koncertu odbędzie się 2 maja, w sobotę - o godz. 21.00.

***  

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Robert Piernikowski (raper, kompozytor, producent, autor tekstów)

Data emisji: 01.05.2020

Godzina emisji: 13.05

kul/pj

Czytaj także

Undadasea: nie próbujemy się wstrzelić na siłę

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2018 10:00
- Nasza muzyka to 100 proc. hip-hopu i 100 proc. elektroniki. Robimy, co chcemy, od społeczeństwa inni. Jesteśmy wypadkową imprezki i fajnie spędzonego czasu - mówią członkowie Undadasea.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Próżnia prezentuje "Najlepiej". Singiel zapowiada debiutancką płytę artysty

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 12:40
Próżnia to melancholijna, wrażliwa i osobista odsłona Filipa Hävekera. Artysta pochodzi z Trójmiasta, mieszka w Berlinie, udziela się w gdyńskiej ekipie UNDADASEA i właśnie szykuje solowy debiut.
rozwiń zwiń