"Jeden". Debiutancki album duetu Cukier

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 19:10
Amadeusz Krebs i Bartek Caboń tworzą muzyczny duet Cukier. 19 czerwca ukazała się ich debiutancka płyta, którą zatytułowali "Jeden". 
Cukier
CukierFoto: Piotr Pytel/Kayax

cukier 1200.jpg
Cukier. Opowieści zawarte w hip-hopie

Cukier powstał z inicjatywy Amadeusza Krebsa. Początkowo miała to być płyta, do której chciał zaprosić gości z rożnych muzycznych światów. Podczas pracy studyjnej z zaproszonym na sesje Bartkiem Caboniem szybko stało się jasne, że projekt będzie duetem. Panowie, którzy na co dzień mają okazję razem pracować w zespole Dawida Kwiatkowskiego, postanowili przygotować wspólnie całą płytę, łącząc pomysły i doświadczenia.

Posłuchaj
06:03 _PR4_AAC 2020_06_29-13-28-31.mp3 "Jeden" duetu Cukier: wszystko, o czym opowiadamy na płycie zdarzyło się naprawdę (Muzyczny Lunch/Czwórka)

 

cukier numer raz 1200.jpg
Cukier: celowo przerysowujemy rapgrę

Muzycznie płyta jest mieszanką wielu gatunków – znajdziecie tu mocne, basowe bangery, elektronikę, rap i oldschoolowe beaty. - W trzymaniu w ręce własnej płyty jest coś wyjątkowego. W czasach, kiedy wszystko można znaleźć w sieci, robimy to z namaszczeniem i celebracją. To, że tworzymy albumy w fizycznej postaci, jest już dość oldchoolowe i ma raczej wartość kolekcjonerską - opowiadali. 

Każdy utwór to osobna historia - od dubajskich dziewczyn i dekadenckiego świata skupionego wokół pieniędzy, przez historie i przygody miłosne, po obnażający konsumpcyjny tryb życia rymowany pastisz. I wszystkie, jak opowiadali muzycy - wydarzyły się naprawdę.

Więcej o albumie "Jeden" przeczytacie tutaj >>>

***  

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Bartosz Koziczyński

Gość: Amadeusz Krebs i Bartek Caboń (Cukier)

Data emisji: 29.06.2020

Godzina emisji: 13.05

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

List Otwarty: "Hologramy" to wypadkowa naszych doświadczeń

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 22:01
Od początku założeniem grupy było przełamywanie barier gatunkowych w muzyce i do dziś muzycy Listu Otwartego konsekwentnie tej dewizy się trzymają. - To praca kolektywna, każdy z nas dołożył swoją cegiełkę do brzmienia tego albumu - mówią w Czwórce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Gładysz, Transgresja: muzyka jest dla nas wyzwoleniem

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 12:50
O debiutanckim albumie "Brak Równowagi", który jest połączeniem rocka, metalu i elektroniki, wewnętrznym dziecku każdego z nas, o gubieniu i odnajdowaniu siebie, porzucaniu życiowych schematów i walce o samego siebie - rozmawialiśmy z wokalistą grupy Transgresja, Pawłem Gładyszem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lesław o "Alfa Centauri": chciałem nagrać płytę idealną

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 22:01
"Alfa Centauri" to nadchodzący wielkimi krokami krążek Komet. - Nagrania zajęły nam dwa miesiące, ale w fazie konceptualnej prace trwały być może nawet pięć lat. Chciałem nagrać płytę, która byłaby pikiem moich możliwości – mówił Lesław.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Duda: "Lockdown Spaces" to zdjęcie z czasów izolacji

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 09:00
Wokalista Riverside postanowił zaskoczyć słuchaczy i bez zapowiedzi opublikował solowy album "Lockdown Spaces". - Płyta powstała spontanicznie, podczas sesji do siódmej płyty Lunatic Soul. Kiedy tylko wszedłem do studia pomyślałem, że warto by było przy okazji stworzyć coś zupełnie z niczego - opowiada muzyk. 
rozwiń zwiń