"Był sobie numer". Encyklopedia nowej polskiej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 11:00
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały ulubione utwory słuchaczy Czwórki.
Jarecki
JareckiFoto: materiały promocyjne

Posłuchaj także
grubson 1200.jpg
"Był sobie numer". GrubSon o "Na szczycie"

Tym razem Marcin Hubert Harper przeprowadzi "śledztwo" w sprawie utworu Jareckiego i Roberta Cichego "Kochanie". Utwór został nagrany w 2017 roku i znalazł się na drugim solowym albumie artysty "Za wysoko".

Jarecki - Kochanie feat. Robert Cichy / Jarecki // Official

Jak mówi twórca krążka, to najbardziej osobisty i bogaty w różnorodne gatunki projekt muzyczny. Szczere teksty, niepodrabialny wokal, sekcje instrumentalne i umiejętne łączenie gatunków, nadaje całości energii i świeżości, tak pożądanej na polskim rynku. Producentem albumu jest DJ BRK, a całość została zrealizowana w opolskim Kurnik Studio, które Jarecki założył wraz z DJ BRK. 

Grubson / Jarecki / BRK: "A kto to?!?" (Czwórka)

Jarecki przyznaje także, że jego muzyka powstaje jako efekt artystycznej wszechstronności. - Słucham dużo różnorodnej muzyki. W poniedziałek Mike'a Oldfielda, we wtorek The Prodigy. To szeroki wachlarz nut, który mam nadzieję, że trafia do pokręconego jak ja słuchacza - opowiadał w wywiadzie dla Czwórki - SZCZEGÓŁY >>>

*** 

Na "Muzyczny Lunch" - w czwartek (10.12) po godz. 13.00 - zaprasza Ula Kaczyńska.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka hip-hop
Czytaj także

Bokun z krążkiem "Piliada": to pigułka szczerości

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 10:00
- To nie jest album czysto rapowy. Bliżej mu do r'n'b czy muzyki alternatywnej. Muzycznie to podsumowanie pewnego etapu w moim życiu - opowiadał Bokun, czyli Paweł Bokun, raper i producent związany z wytwórnią Asfalt Records. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

The Small Town Kids. Mały duet o wielkich możliwościach

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 20:00
- Śpiewamy, gdzie byliśmy, gdzie jesteśmy i gdzie chcielibyśmy być. Jesteśmy młodzi, dopiero zaczynamy i nie wstydzimy się tego - mówią członkowie duetu The Small Town Kids o swoim pierwszym krążku "Miasta duże i małe".
rozwiń zwiń