Sara zapowiada “Neowise". Jaka będzie nowa płyta artystki?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 13:45
Sara Jaroszyk od wielu lat współpracuje z zespołem P.Unity, a także z Rasmentalism i Mięthą. Śpiewa, pisze teksty, komponuje i właśnie kończy pracę nad nową płytą. - "Neowise" ukaże się jesienią i będzie bardzo kobiecy - zapowiada artystka. 
Sara Jaroszyk
Sara JaroszykFoto: Piotr Książek /mat. prasowe

Posłuchaj
04:34 26 08 sara jaroszyk.mp3 "Neowise" i singiel "Po co?" - nowości od Sary (Muzyczny Lumch/Czwórka)

 

Zobacz
p.unity koncert 1200.jpg
Przeżyj to jeszcze raz. P.Unity na scenie Czwórki

Z początkiem ubiegłego roku Sara nawiązała współpracę z producentami: AWGS, Kxllage i Mixtape Seoul, z którymi stworzyła zmysłowy i szczery materiał. W całości polskojęzyczne piosenki utrzymane są w klimacie R&B, hip hop, soul i eksplorują tematy związane z nieskrępowaną i złożoną kobiecością. - Definiowanie brzmienia to nie jest dla mnie prosta rzecz, ale R'N'B to dla mnie gatunek, który pozwala wyeksponować kobiecość, sensualność. To taka "siostra" hip-hopu i słychać to w moich bitach - opowiada artystka. - Jestem podekscytowana nowym materiałem, bo myślę sobie, że nie ma dużo takiej muzyki na naszym rynku. 

Posłuchaj także:

Płyta "Nowise" będzie drugą solową pozycją w dorobku Sary. Debiutancki krążek - "Światłocienie" - ukazał się pod koniec 2018 roku. Sarę można usłyszeć również na płycie legendy polskiego jazzu Michała Urbaniaka "Beats & Pieces" oraz w P.Unity. - To dla mnie zespół-matka, który otworzył mi drogę do współpracy z innymi artystami: z Rasmentalism, Miętha i Rosalie. - wspomina rozmówczyni Uli Kaczyńskiej. - Występowanie z P.Unity nauczyło mnie, jak powinny wyglądać koncerty. Wiem, gdzie jest moje miejsce na scenie, znam swoją rolę - dodaje.  

12 cali na godzinę: SETY DIDŻEJSKIE W CZWÓRCE >>>

Sprawdź
kroki 1200.jpg
Alternatywne r'n'b czy poezja śpiewana? Kroki o EP-ce "Szkoda"

Najnowszy singiel Sary to piosenka "Po co?" nagrana razem ze Skipem z Mięthy. - Piosenka powstała bardzo szybko, podczas jednego z naszych spotkań - opowiada gość Czwórki. - Wszystkie wokale zarejestrowane zostały w domowym studiu, chwilę po napisaniu tekstu i w takiej formie trafiły też do finalnej wersji utworu.

Sara - Po Co feat. Skip (prod. AWGS) / Sara - Her Music

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Sara Jaroszyk

Data emisji: 26.08.2021

Godzina emisji: 13.15

kul

Czytaj także

Raf Skowroński w poszukiwaniu własnego "ja"

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 09:30
Najpierw była Jóga, z którą wystąpił w jednym z muzycznych talent-show, potem na cztery lata zaszył się w Londynie, gdzie ukończył Middlesex University, a teraz Raf Skowroński w solowym projekcie stworzył nowe piosenki i zgłosił się do 5. odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sarapata: w elektronice ważne są dla nas wątki emocjonalne

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 13:00
- Pełne porozumienie muzyczne osiągnęliśmy z bratem mniej więcej na etapie liceum. Naszym "guilty pleasure" był Scooter, ale to Jon Hopkins przyczynił się do zdefiniowania brzmienia naszej muzyki - opowiada Michał Sarapata, połowa duetu Sarapata, mocnego debiutu na polskiej scenie elektronicznej.
rozwiń zwiń