Ms. Obsession: "Tabu" zaczęło się od selera

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 13:50
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały Wasze ulubione utwory. Tym razem Aleksandra Warchoł opowiada o "Tabu" - piosence z debiutanckiej płyty Ms. Obsession.
Ms Obsession jest ubiegłoroczną laureatką konkursu Wydaj płytę z Będzie głośno
Ms Obsession jest ubiegłoroczną laureatką konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno"Foto: Anna Powałowska/mat. pras.

Posłuchaj
06:37 BYL SOBIE NUMER_MS OBSESION.mp3 Za kulisami "Tabu" - jak powstał singiel promujący debiutancki album Ms. Obsession? (Muzyczny Lunch/Czwórka)

 

Posłuchaj także
ms obsession 1200.JPG
Ms. Obsession z płytą "Manekin" wystąpiła w Czwórce!

"Manekin" - pierwszy krążek w dyskografii Ms. Obsession - ukazał się w październiku 2017 roku jako nagroda główna w pierwszej odsłonie naszego konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!". Singlem promującym album był utwór "Tabu". - Historia tej piosenki zaczęła się, kiedy otworzyłam i zobaczyłam… spleśniały seler. Wtedy pojawiła mi się w głowie taka fraza "kiedy patrzysz na mnie swym spleśniałym okiem", a potem napisałam do niej kolejne zwrotki - wspomina rozmówczyni Uli Kaczyńskiej.  

Ms. Obsession - Tabu / Czwórka

Wydaje mi się, że za brzmienie "Tabu" odpowiada muzyka, której słuchałam. A były to grunge, gotyk, przez chwilę nawet death metal, soul, dubstep i drum'n'bass Ms. Obsession

Jak przyznaje artystka, to najbardziej charakterny utwór na płycie. - Jest mocny, z rockowym pazurem, choć tak naprawdę pierwszą inspiracją muzyczną dla tego numeru był trap - opowiada Aleksandra Warchoł. - "Tabu" powstało wiele lat temu i moim zdaniem wyróżniało się na tle innych propozycji, które pojawiły się wtedy na rynku.

Teraz utwór "Tabu" doczekał się winylowej wersji. Znajdziecie ją na albumie "The Best of Będzie Głośno!" - to pierwsza czarna płyta w historii Czwórki, która podsumowuje 5-lecie audycji Damiana Sikorskiego "Będzie głośno!" - SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY >>>

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Materiał przygotowała: Ula Kaczyńska

Data emisji: 21.10.2021

Godzina emisji: 13.45

kul

Czytaj także

"Był sobie numer". Rysy w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 15:30
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały ulubione utwory słuchaczy Czwórki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roziskrzony namiętnością Wrocław. Historia duetu Husky

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 14:00
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały ulubione utwory słuchaczy Czwórki. Tym razem o piosence "Iskrzy, iskrzy" i historii duetu Husky opowiadają Patrycja Hefczyńska i Jacek Dojwa. 
rozwiń zwiń