"The Best of Będzie Głośno!" - winylowy prezent na pięciolecie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 06:00
Czwórkowa audycja "Będzie głośno!", która obchodzi w tym roku pięciolecie, doczekała się własnego, czarnego krążka! Do sprzedaży trafił winyl "The Best of Będzie Głośno!". Znalazły się na nim utwory zwycięzców poprzednich edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!", a także innych debiutantów. Czwórka na cały październik przygotowała szereg audycji specjalnych wokół płyty oraz projektu "Będzie głośno!".
The Best Of Będzie Głośno
"The Best Of Będzie Głośno!"Foto: mat.promoc.

Damian-Sikorski-będzie głośno zaślepka.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Audycja "Będzie głośno!" >>>

"Będzie głośno!" oraz towarzyszący jej konkurs "Wydaj płytę z Będzie Głośno!" skierowane są do młodych niezależnych twórców i wykonawców, którzy, oprócz możliwości zaprezentowania swych nagrań w Czwórce i rozmowy podczas audycji "Będzie głośno!" dostają raz w roku szansę debiutu płytowego poprzez udział w konkursie. - Od pięciu lat o tej porze witam się z Wami w Czwórce. 8 października obchodzimy pięciolecie audycji - mówił gospodarz Damian Sikorski, który program współtworzy od początku wraz z Kariną Terzoni. - Na naszej liście przebojów przez ten czas pojawiło się 612 kompozycji, na które oddaliście łącznie 349 142 głosy. Dotychczas w audycji gościli nie tylko debiutanci, ale także doświadczeni artyści i gwiazdy, jak Edyta Bartosiewicz, Wojtek Mazolewski, Marika, Lemon, Krzysztof Zalewski czy Natalia Kukulska - wyliczał. W dniu premiery zaprosiliśmy na wywiady z popularnymi zespołami i wokalistami, którzy zadebiutowali w audycji m.in. Bass Astral x Igo, Odet, Mery sPolsky, Marta Zalewska, Arek Kłusowski, Sonbird.

Prezentem, który sprawiliśmy swoim słuchaczom z tej okazji, jest wydana właśnie na winylu płyta. Damian Sikorski podjął się trudnego zadania i wybrał po jednym utworze każdego z czterech zwycięzców i dodatkowo siedem innych nagrań ze wszystkich lat, które znalazły się na jubileuszowej, kolekcjonerskiej płycie winylowej wydanej przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

Wrona Będzie Głośno - grafika 1200.jpg
Weronika Wrona Jasiowka laureatką 5 edycji konkursu "Wydaj Płytę z Będzie Głośno!"

ZOBACZ WIĘCEJ Koncerty Czwórki >>>

Posłuchaj
23:18 będzie głośno jubileusz 2021_10_08-18-10-05.mp3 Marta Zalewska, Mery Spolsky i Patryk Glinka, czyli menager Bass Astrala x Igo – opowiadają o swojej przygodzie w "Będzie głośno!" (Czwórka) 

Posłuchaj
20:06 będzie głośno jubileusz 22021_10_08-19-14-59.mp3 Songbird - Dawid Mędrzak i Tomek Kurowski, Aleksandra "Odet" Dąbrowska i Arek Kłusowski - o swoich doświadczeniach muzycznych i planach (Będzie głośno!/Czwórka) 

Przez cały tydzień, od 11 do 15 października w paśmie "Muzyczny Lunchu"  codzienna prezentacja utworu z płyty oraz album do wygrania przez słuchaczy w ramach płyty tygodnia.

We wtorek 19 października wyjątkowe wydanie audycji "12 cali na godzinę" - dziennikarze Czwórki zaprezentują swoje ulubione płyty winylowe oraz opowiedzą o premierowym krążku.

W "Będzie głośno!" 22 października – odsłuch winylu Czwórki. W programie rozmowy z artystami, którzy znaleźli się na płycie i słuchaczami, którzy chcieliby zdobyć album "The Best Of Będzie Głośno!".

Audycja będzie dodatkowo transmitowana na facebooku stacji.

Zobacz:

Tydzień później, 29 października, do czwórkowego studia zawita laureat 4. edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!" – zespół Myasta. W programie wywiad z muzykami oraz koncert na żywo, który odbędzie się w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana.

Źr. Czwórka/Sara Kordowska - Dom 2.0

THE BEST OF BĘDZIE GŁOŚNO!

Tracklista:

Strona A

1. Spajku/Dziunek - Koniec w line-upie remix

2. Szpilersi - Boom Bangers

3. Ms. Obsession - Tabu

4. Tony White - Tak jak chciałem

5. Jacob Flâneur - Cappuccino

6. N132N4NY - Dzwonek

Strona B:

1. Marta Zalewska - Więcej

2. Myasta - Tańcz

3. Dżentelmenels - Światło

4. Sara Kordowska - Dom 2.0 (feat. Jacob Flâneur)

5. Lampky - Dym, dym


The Best Of Będzie Głośno!
The Best Of Będzie Głośno!

***

mat.pras/pj/kd

Czytaj także

Wydaj płytę z Będzie Głośno. "Promujemy młodych artystów"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 13:36
Co trzeba zrobić, by móc wziąć udział w konkursie? - Należy mieć gotowy materiał na płytę. To minimum osiem nagranych piosenek - mówił Damian Sikorski. - Potem wypełniamy formularz zgłoszeniowy i wysyłamy do Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Teraz Ja!!!". Poznajcie Wronę - artystkę, która wygrała konkurs " Wydaj płytę z Będzie Głośno!"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 09:00
- Do tej pory jestem oszołomiona i ogromnie się cieszę, że płyta, którą stworzyłam w moim pokoju w trakcie kwarantanny, niedługo będzie mogła ujrzeć światło dzienne - mówi w Czwórce Wrona. Jej solowa kariera rozpoczęła się na początku 2018 roku i doprowadziła do wygranej w 5.odsłonie Czwórkowego konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!". 
rozwiń zwiń