Wrona przed premierą: "Double Tap" to część mnie

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 15:30
W każdy czwartek w "Muzycznym lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały Wasze ulubione utwory. Tym razem opowiemy o piosence, która dopiero będzie mieć swoją premierę. To "Double Tap" Wrony - laureatki konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno". 
Wrona w trakcie sesji zdjęciowej
Wrona w trakcie sesji zdjęciowej Foto: mat. promocyjne/Czwórka

Wierzę, że tylko autentyczność mnie uratuje. Jeśli dam słuchaczom cząstkę siebie, to oni mnie kupią. Skonfrontują swoją prawdę z moimi emocjami Wrona 

5 listopada ukaże się debiutancka płyta Dominiki Jasiówki. Singlem promującym pierwsze wydawnictwo Wrony jest utwór "Double Tap". - Tekst do tego numeru napisałam dwa lata temu, a potem odłożyłam go do szuflady. To jedyna piosenka, do której słowa napisałam tak spontanicznie. Zrobiłam ją, ale w życiu bym nie pomyślała, że stanie się zapowiedzią mojej debiutanckiej płyty - śmieje się artystka. - Tymczasem okazało się, że to "Double Tap" najbardziej lubię grać na żywo, bo jest dynamiczny, energiczny i niesie ze sobą przesłanie.

Posłuchaj
09:28 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - wrona 04.11.2021.mp3 Wrona o singlu "Double Tap". Tak debiutuje laureatka konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno" (Muzyczny Lunch/Czwórka)

Jestem okrutną perfekcjonistką, ale walczę z tym od pierwszego lockdownu. Czyli od momentu, w którym rozpoczęłam pracę nad płytą Wrona

Mówiąc najprościej - "Double Tap" powstało jako efekt obrzydzenia internetem i social mediami. - To był czas, kiedy zastanawiałam się, co ja muszę jeszcze zrobić, żeby kogokolwiek zainteresować sobą, swoją muzyką - wspomina Wrona. - Lubię ten numer, bo jest taki jak ja. Mówi wprost, o co chodzi i co czuję.

Jestem gąbką, chłonę inspiracje, ale mam czerwoną lampkę, która zapala się, kiedy tracę dystans. Wtedy przestaję słuchać muzyki Wrona

Premierze płyty "Sen o smaku lukrecji" będzie towarzyszyć premiera singla i klipu do piosenki "Double Tap" oraz koncert. Wrona wystąpi na żywo w studiu Czwórki - SZCZEGÓŁY >>>


Wrona Wrona

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny lunch

Materiał przygotowała: Martyna Matwiejuk

Data emisji: 04.11.2021

Godzina emisji: 13.45

kul

Czytaj także

Kasia Lins z płytą "Moja wina". Ten krążek jest "bardziej" niż poprzednie

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 15:22
Kasia Lins zapowiada nowy album "Moja wina", następcę świetnie przyjętego debiutu "Wiersz ostatni" z 2018 roku. Już teraz można posłuchać pierwszego singla "Rób tak dalej". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Perfect Son: nagrałem piosenkę o tym, że jest za dobrze

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 15:30
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały Wasze ulubione utwory. Tym razem Martyna Matwiejuk rozmawia z Tobiaszem Bilińskim o piosence "It's For Life". 
rozwiń zwiń