Festiwal Garaże. "Solidaryzujemy się z Ukrainą"

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2022 13:50
Od pięciu lat Festiwal Garaże promuje młodych polskich muzyków. W tym roku - obok debiutantów - wystąpią także Karaś/Rogucki oraz goście z Ukrainy: Kalush Orchestra i MamaRika.
Kalush Orchestra na Eurowizji - 2022 rok
Kalush Orchestra na Eurowizji - 2022 rokFoto: EUPA-IMAGES/Shutterstock

Spektrum młodej polskiej sceny

Przed festiwalem odbywa się Ogólnopolski Przegląd Kapel Młodego Pokolenia, w którym biorą udział artyści z całej Polski. - Taka formuła umożliwia nam prezentację pełnego spektrum wartościowych zjawisk i trendów w polskiej kulturze muzycznej - mówi organizator imprezy Paweł Cichocki. Do przeglądu mogą zgłaszać się zespoły muzyczne oraz solowi wykonawcy w przedziale wiekowym 18-30 lat. - Z grona ponad 120 artystów od pięciu do dziesięciu wykonawców dostaje szansę zagrania na festiwalu, gdzie dzielą scenę z doświadczonymi i znanymi muzykami. 

Nie tylko "garażowe" brzmienia

W tym roku festiwal odbędzie się 30 lipca w szczecińskiej Łasztowni. Tego dnia stolica województwa zachodniopomorskiego stanie się jednocześnie stolicą młodej polskiej muzyki. A to wszystko pod patronatem Czwórki. - Choć nazwa "Garaże" może kojarzyć się z gitarowym graniem, to u nas można usłyszeć wszystkie gatunki muzyki - od rocka, przez rap i elektronikę, po poezję śpiewaną - dodaje rozmówca Macieja Kasprzyka.

Wspólnie z Ukrainą

W tym roku debiutantom będą towarzyszyć Karaś/Rogucki, Kalush Orchestra oraz MamaRika. - Ukraińska formacja Kalush Orchestra to zwycięzcy tegorocznej Eurowizji, których zaprosiliśmy, żeby podkreślić to, jak bardzo solidaryzujemy się z naszymi sąsiadami, którzy walczą z Rosją - opowiada Cichocki. - "Wspólnie z Ukrainą" to hasło tegorocznej odsłony festiwalu. Gościnnie wystąpi także ukraińska MamaRika - zespół, który ku naszej radości, dołączył do line-upu niemal w ostatniej chwili, bo niespełna dwa tygodnie temu.  

Festiwal Garaże 2021 | Stowarzyszenie Academia

Posłuchaj
03:21 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - garaze 27.07.2022.mp3 Garaże 2022 - co w programie festiwalu? (Muzyczny Lunch/Czwórka)

Festiwal Garaże 2022 Festiwal Garaże 2022

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Maciej Kasprzyk

Gość: Paweł Cichocki (organizator Festiwalu Garaże)

Data emisji: 27.07.2022

Godzina emisji: 13.15

kul

Czytaj także

"Fever" i temperatura rośnie. Nadchodzi EP-ka Joulie Fox

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2022 17:17
- Kiedyś marzyła mi się współpraca z Markiem Ronsonem, dziś na koncercie promującym moja płytę chętnie wystąpiłabym z Jackiem Whitem – opowiada Joulie Fox. – Mam rockową dusze, choć śpiewam popowe piosenki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mery Spolsky: "Cekinową Bombą" żegnam się z Marysią

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2022 16:20
- W ubiegłym roku stworzyłam Marysię, która miała tylko czarne myśli i spędziłam z nią mroczne 12 miesięcy. Dlatego żegnam się z nią na kolorowo piosenką "Cekinowa Bomba" - opowiada Mery Spolsky. 
rozwiń zwiń