"Fever" i temperatura rośnie. Nadchodzi EP-ka Joulie Fox

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2022 17:17
- Kiedyś marzyła mi się współpraca z Markiem Ronsonem, dziś na koncercie promującym moja płytę chętnie wystąpiłabym z Jackiem Whitem – opowiada Joulie Fox. – Mam rockową dusze, choć śpiewam popowe piosenki.
Joulie Fox w studiu Czwórki.
Joulie Fox w studiu Czwórki.Foto: Martyna Ogonek/Czwórka

Pod pseudonimem Joulie Fox ukrywa się Marta Konik, absolwentka szkoły teatralnej we Wrocławiu, która od siedmiu lat mieszka i tworzy muzykę w Londynie. Zaczynała od "buskingu", czyli grania na ulicy. - W Londynie takie występy w żaden sposób nie umniejszają artystom, wręcz przeciwnie – stanowią elementem kultury miejskiej i są okazją, żeby ze swoją muzyką trafić do ludzi z całego świata - przyznaje gość Czwórki. – Część osób, z którymi dziś  pracuję, poznałam w właśnie w ten sposób.

Utwory, które znajdą się na EP-ce "Love is a Blessing", Joulie Fox współtworzyła razem z brytyjskim wokalistą i producentem Jamesem Yuill. – Bardzo stresowałam się przed naszym pierwszym spotkaniem i w sumie to chyba słusznie. James jest profesjonalistą, więc kiedy pojawiłam się u niego w studiu, miał już dla mnie przygotowane kompozycje. Dostałam pięć piosenek zrobionych na światowym poziomie i pomyślałam, że każda z nich brzmi tak, jakbym ją już słyszała. To nie byłam ja i to nie była moja opowieść. I musiałam o tym powiedzieć mojemu producentowi – wspomina rozmówczyni Uli Kaczyńskiej. - Na szczęście James od razu zrozumiał o co mi chodzi, dał mi instrumenty, wskazał miejsce w pokoju i tak rozpoczął się nasz proces twórczy.

Jak dotąd Joulie Fox udostępniła dwa single zwiastujące "Love is a Blessing". To piosenki "Bring Me" i "Fever". Ta ostatnia z przymrużeniem oka opowiada o zawziętej i mściwej tzw. psycho girl, która porzucona przez ówczesną miłość planuje na nim makabryczną zemstę. Utworowi towarzyszy teledysk nawiązujący do estetyki filmów Quentina Tarantino.

Joulie Fox - Fever (Official Video) / Joulie Fox

Posłuchaj
11:09 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - joulie fox 21.07.2021.mp3 Joulie Fox o EP-ce "Love is a Blessing" (Muzyczny Lunch/Czwórka)  

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Marta Konik (Joulie Fox)

Data emisji: 21.07.2022

Godzina emisji: 13.15

kul

Czytaj także

Natalia Nykiel: mrok na "Regnum" dał mi oczyszczenie

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2022 15:40
- Pracując nad płytą "Regnum", myślałam, czy nie pożegnać się ze sceną. Pandemia sprowadziła mnie na ziemię i uświadomiła mi, jak bardzo zaniedbałam swoją relację z muzyką - mówi Natalia Nykiel. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Światowa premiera w Czwórce: Sienkiewicz, Przeździecki i Tumult Hands

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 14:50
- Odkąd muzykę elektroniczną z lat 90. odkryło pokolenie 20-latków, to wróciła ona do klubów z przytupem. To mnie cieszy, bo to był wspaniały okres dla tych brzmień i dla tej kultury - mówi Jacek Sienkiewicz, który razem z Jurkiem Przeździeckim jako Tumult Hands, wydaje nową płytę. 
rozwiń zwiń