The Legend. Klasycy hip-hopu wracają na Śląsk

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2024 14:40
Prekursorzy polskiego hip-hopu znów łączą siły. Na festiwalu The Legend w Gliwicach wystąpią Paktofonika, Molesta Ewenement, Fenomen, Grammatik, DJ HWR, DJ Decks, Peja/Slums Attack, Abradab & Gutek i Liroy. 
Peja, Liroy, Abradab
Peja, Liroy, AbradabFoto: Polskie Radio
  • The Legend to festiwal prezentujący korzenie polskiego hip-hopu.
  • W tym roku zagrają m.in.Paktofonika, Molesta Ewenement, Peja i Liroy.
  • Impreza odbędzie się 9 marca w Gliwicach.
  • Festiwal promuje utwór "Idę dalej". 

Idea The Legend

Rytm bloków, liryczna autentyczność i bezkompromisowy powrót do korzeni - to wyróżnia ten festiwal od innych. Druga odsłona The Legend odbędzie się 9 marca 2024 roku w Arenie Gliwice. - Impreza ma formułę seansu muzycznego, a nie koncertów, które dadzą poszczególni artyści - opowiada organizator Michał Proceente Kosiorowski. - Żeby to przeżyć, poczuć energię, trzeba uczestniczyć w niej od początku do końca. 

Kto zagra? 

Jak zapowiada organizator festiwalu, na scenie pojawią się "prawdziwi prekursorzy polskiego hip-hopu". Wśród nich m.in.:

  • Paktofonika
  • Molesta Ewenement,
  • Peja / Slums Attack
  • Liroy

Trzej królowie polskiego rapu idą dalej

W ramach festiwalu odbędzie się także showcase, w którym weźmie udział gość Czwórki oraz m.in. DJ HWR. - W zespole niezłych ananasów zainaugurujemy festiwal - śmieje się gość Czwórki. Tegoroczną odsłonę imprezy promuje utwór "Idę dalej", w którego nagraniu uczestniczyli Liroy, Peja i Abradab - To historyczne połączenie muzycznych osobowości na bitach DJ HWR-a. O tych artystach mówi się, że to "trzej królowie" polskiego rapu. Ich numer doczekał się także kolekcjonerskiego wydania na winylu - dodaje Proceente.

Posłuchaj
08:27 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - procente 02.02.2024.mp3 The Legend - Idę dalej - co w programie festiwalu? (Muzyczny Lunch/Czwórka) 

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Michał "Numer Raz" Witak

Gość: Michał "Proceente" Kosiorowski (organizator festiwalu)

Data emisji: 02.02.2024

Godzina emisji: 13.30

kul

Czytaj także

Nullizmatyk: "Zabójca królowej" to płyta o muzyce i życiu

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2023 10:00
Nullizmatyk na rynku muzycznym działa od lat. W grudniu wydał swoją najnowszą płytę "Zabójca królowej" - miała być oparta na samplach zespołu Queen, jednak album musiał zostać zmieniony. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Igorilla i Peepz o płycie "Anomalie": szliśmy z flow

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 13:00
Jarecki, Miodu, Wyga, Mokebe, Prykson Fisk i Mati Szert oraz producenci Barto Katt, BodzierOn, Bred Bua, Adz/ddayzy - to artyści, którzy brali udział w tworzeniu "Anomalii". Za krążek odpowiada duet Igorilla i Peepz. - Szliśmy z flow wyrzucając z siebie różne kawałki o różnej tematyce i w różnych konwencjach. W ten sposób docieraliśmy się między sobą na drodze do wspólnego obszaru – wspominają muzycy.
rozwiń zwiń