Administratorr Electro i płyta zanurzona w latach 80.

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2022 06:50
Przez cały tydzień w "Muzycznym Lunchu" prezentowaliśmy nową płytę Administratorra Electro "Biznesy i romanse". Już w piątek porozmawiamy o krążku z artystą.
Administratorr Electro
Administratorr ElectroFoto: mat.pras.

Administratorr Electro to trio powołane do życia w 2013 r. przez Bartosza "Administratorra" Marmola, który poza realizowaniem się w macierzystej formacji Administratorr, oraz kontynuowaną współpracą z Lesławem (Komety) przy projekcie "Piosenki o Warszawie", poszukuje wciąż nowych brzmień i form prezentacji własnej twórczości. Niezmiennie od pierwszej płyty ("Sławnikowice-Zgorzelec 17:10" z 2014 r.) Administratorr Electro powołuje się na inspiracje muzyką lat 80., a późniejsze dokonania płytowe AE ("Ziemowit" 2016, "Przemytnik" 2018) świadczą dobitnie o próbach wywoływania ducha tamtych lat. Swoiste uwalnianie się od muzyki rockowej w kierunku alternatywnego synth-popu słychać na każdym kolejnym albumie AE.

Właśnie ukazała się nowa płyta artystów „Biznesy i romanse”. Jest to już czwarty studyjny album formacji, a przy okazji  potwierdzenie wieloletniej fascynacji muzyką lat 80., jak i podsumowaniem dążeń grupy do uzyskania jak najbardziej wiarygodnych brzmień z tamtej dekady. "Biznesy i romanse" to dowód na pełne zanurzenie się w obraną stylistykę zarówno pod względem produkcyjnym, kompozycyjnym, jak i tekstowym. Za produkcję albumu odpowiedzialni są Robert i Magda Srzedniccy (Studio Serakos), którzy współtworzyli z Bartoszem "Administratorrem" Marmolem wszystkie jego dotychczasowe płyty. Album zawiera dziesięć utworów, a promują go single "522", "Mroczne Biznesy" oraz "Amatorzy nocnej ciszy", w którym AE wystąpił w duecie z Pawłem Swiernalisem. Za szatę graficzną albumu odpowiedzialny jest Grzegorz Szyma (DJ Hiroszyma, ex Das Moon.

***

Na "Muzyczny Lunch" - w piątek (29.07) o godz. 13.05 - zaprasza Michał Daniluk.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa
Czytaj także

"Pusty". Rojek i CatchUp na bitach Magiery

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2022 17:32
Po przerwie Artur Rojek powraca w doborowym towarzystwie. W numerze "Pusty" towarzyszą mu poważni gracze hiphopowej sceny - raper i producent CatchUp i ceniony producent Magiera.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mery Spolsky: "Cekinową Bombą" żegnam się z Marysią

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2022 16:20
- W ubiegłym roku stworzyłam Marysię, która miała tylko czarne myśli i spędziłam z nią mroczne 12 miesięcy. Dlatego żegnam się z nią na kolorowo piosenką "Cekinowa Bomba" - opowiada Mery Spolsky. 
rozwiń zwiń