CatchUp: "Perypetie" to dopracowany projekt

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 17:30
- Czuję się spełniony. Powoli dochodzi do mnie, że moje dziecko ujrzało światło dzienne. Czuję się fenomenalnie - mówi o swojej debiutanckiej płycie CatchUp.
CatchUp Perypetie
CatchUp "Perypetie"Foto: mat. prasowy

20 sierpnia 2021 odbyła się premiera debiutanckiej płyty artysty. Nad solowym albumem "Perypetie" CatchUp pracował dwa lata, a do produkcji raper zaprosił zaprzyjaźnionych artystów. Na płycie można usłyszeć "gościnki", wśród których znaleźli się m.in. Kaza Bałagane, Young Igiego, Gedza oraz Schaftera.


Posłuchaj
16:38 Czwórka - Pierwsze Słyszę - CatchUp 31.08.2021.mp3 CatchUp o swojej debiutanckiej płycie "Perypetie" (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

 

Artysta jest aktywny w sieci i w mediach społecznościowych, gdzie dał się poznać jako twórca jednominutowych piosenek. - To pomogło w rozwoju mojej kariery, bardzo łatwo dotrzeć do ludzi przez żart - mówi w audycji. - Uważam jednak, że dobrze zrobiłem, że nieco rozgraniczyłem album typu poważny, a muzykę typu zabawa. Bo i tak się przy tym bawiłem. Praca przy tym albumie dawała mi dużą frajdę i każde rozwiązanie formy dawało mi satysfakcję.

Zobacz
catchup press mirosław sycz 810.jpg
CatchUp - poznajcie nowego artystę labelu 2020

CatchUp feat. Young Igi - Mało

Jak zdradza twórca, niektóre rzeczy, które pojawiły się na płycie, w efekcie uważa za zbędne. - Chciałem jednak to wszystko dopieścić, docisnąć każdy werbelek, więc było ciężko, ale było też fajnie - opowiada. - Traktowałem to jako dziecko, które mam zaraz wypuszczać na świat, więc musi być nieźle wychowane - podkreśla.

Premierze albumu towarzyszy trasa koncertowa. - Jest wspaniale, nasze koncerty są bardzo naturalne i swojskie - opowiada ChachtUp. - Rozmawiamy z ludźmi pod sceną, a do tego nasze piosenki są fajne, skoczne i do śpiewania, więc energia jest wszechobecna na naszych występach - dodaje.


***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 31.08.2021

Gość: CatchUp

Godzina emisji: 7.19

aw

Czytaj także

Bisz: "Blady król" to raport ze zderzenia wrażliwości z twardą rzeczywistością

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 22:00
- W czasie pandemii brak koncertów doskwiera bardzo - przyznaje Bisz. - Na moją płytę z pewnością ta sytuacja też miała wpływ, bo każdy z moich albumów jest odbiciem danego okresu w moim życiu - ten był mega specyficzny - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Phatrax: moja płyta to efekt egzotycznych poszukiwań

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 11:44
W maju ukazał się debiutancki album Phatraxa, didżeja i producenta muzycznego z Warszawy, współzałożyciela kolektywu Flauta. To jednocześnie epka i longplay. 
rozwiń zwiń