Wakeboarding. Sprawdź, jak to się robi!

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2015 10:00
Ewolucje, swobodna jazda, duża prędkość - to codzienność wakeboardowych riderów. Ten sport to połączenie surfingu, deski snowboardowej i nart wodnych.
Audio
  • Tajniki wekeboardingu. Co to jest wakeboard? Czym różni się od deski surfingowej i innych sprzętów, którymi ślizgamy się na wodzie? (Nawiedzeni/Czwórka)
Jak uprawia się wakeboarding i czy to trudny sport?
Jak uprawia się wakeboarding i czy to trudny sport?Foto: pixabay.com

Można jechać za motorówką, skuterem wodnym, albo specjalnym wyciągiem. Jak tłumaczył Mikołaj Dróżdż z Wakeshop.pl, zanim zaczniemy uprawiać wakeboarding, trzeba zaopatrzyć się w sprzęt dobrej klasy. - Każdy model deski produkowany jest przynajmniej w trzech rozmiarach - mówił ekspert. Objaśniał także, jaką deskę wybrać i dlaczego "nie tę najtańszą", czym jest statecznik i dlaczego w wakeboardingu najtrudniejszy jest… start.

Przyznał jednak, że w wake’owej kulturze istotnym elementem jest moda. - Nieważne, jak jeździsz, ważne, jak wyglądasz - śmiał się Dróżdż i tłumaczył, na czym polegają podstawowe tricki w tym sporcie. A słuchacze Czwórki opowiadali o swoich przygodach nad wodą, m.in. o pływaniu kajakiem po morzu w czasie sztormu.

***

Tytuł audycji: Nawiedzeni

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał przygotował: Karol Pawłowicki

Data emisji: 23.07.2015

Godzina emisji: 9.00

kd/asz

Czytaj także

Efektywny sport. Prawidłowe ustawienie ciała jest najważniejsze

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2015 12:28
Runfitting i bikefitting to pojęcia określające ustawienie ciała sportowca. O tym, jak trenować porozmawiamy w audycji "4. Bieg".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rower i "fiszki". JDabrowsky i jego sposoby na nudę

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2015 10:31
Youtuber Janek Dąbrowski w audycji "Terefere Radio" zdradzał swoje sposoby na nudę. Co robi, kiedy znudzi mu się jazda na rowerze?
rozwiń zwiń