Fenix - droga do czarującej fizyki

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 08:53
Warszawski Klub Naukowy Fenix ma już na swoim koncie złote medale z Turnieju Młodych Fizyków. Dziś swoją pasją do nauki klubowicze chcą zarazić jeszcze młodszych.
Audio
  • Łukasz Gładczuk o działalności Klubu Naukowego Fenix i Turnieju Młodych Fizyków (Nawiedzeni/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

- Klub Naukowy Fenix prowadzi zajęcia z fizyki, informatyki, matematyki dla zdolnych uczniów. Każdy może do nas przyjść na zajęcia dodatkowe - mówi Łukasz Gładczuk, przedstawiciel Klubu. - Przygotowujemy do olimpiad przedmiotowych, prowadzimy zajęcia z programowania gier czy aplikacji na urządzenia mobilne.

Co roku Fenix przygotowuje swoją drużynę licealistów do Turnieju Młodych Fizyków. W ostatnich latach odnoszą na nim wielkie sukcesy, ale i ciężko pracują przygotowując się do niego. Sprawdzają np. jak nie wylać kawy czy jak łamać tabliczkę czekolady, i - mimo że brzmi to dziwnie - jest to fascynujące zadanie dla młodych fizyków.

Łukasz Gładczuk zdradza, jak przebiegają przygotowania do tegorocznego turnieju oraz zaprasza do Klubu także młodszych uczniów.

***

Tytuł audycji: "Nawiedzeni"

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Gość: Łukasz Gładczuk (Klub Naukowy Fenix)

Data emisji: 12.01.2016

Godzina emisji: 11.30

pj/ei

Czytaj także

Konkretna postawa przy nauce podnosi oceny

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2015 08:00
Jeśli będziemy odpowiadać ustnie, powinniśmy uczyć się na stojąco, za to przygotowując się do klasówki, najlepiej jest usiąść przy biurku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sposoby na światło do czytania

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2015 14:30
Gdy dni stają się coraz krótsze, częściej korzystamy ze sztucznego światła. Jak wybrać to, które będzie najlepsze do czytania i pracy?
rozwiń zwiń