X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

30 lat po katastrofie Czarnobyl zachwyca przyrodą

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2016 14:00
26 kwietnia 1986 roku doszło do największej katastrofy w dziejach elektrowni jądrowych. Dziś Czernobyl zachwyca przyrodą, działają tam zakłady pracy, a w elektrowni wciąż pracuje 2500 ludzi.
Audio
  • Jacek Podemski i Armin Kurasz opowiadają o swoim filmie o Czarnobylu (Nawiedzeni/Czwórka)
30 lat po katastrofie Czarnobyl zachwyca przyrodą
Foto: PAP/APA/HELMUT FOHRINGER

Film Jacka Podemskiego i Armina Kurasza "Czarnobyl. Wstęp wzbroniony" pokazuje jak dziś wygląda zamknięta strefa w miejscu wybuchu reaktora w elektrowni w Czarnobylu. To obraz, który zadziwia zwyczajnością dnia pracowników elektrowni, wolnością i bujnością przyrody. Dziko żyjące konie, setki lisów i powrót niedźwiedzi (po białoruskiej stronie granicy) to tylko niektóre z dowodów na odrodzenie tego miejsca.

Miasto Prypeć, leżące 3 km od Czarnobyla, wciąż objęte jest strefą całkowitego wysiedlenia. O 1986 roku przypomina opuszczony wielki diabelski młyn i samochodziki z wesołego miasteczka, zabawki w przedszkolach, firanki w oknach. Jacek Podemski i Armin Kurasz w Czwórce zdradzili, co było dla nich największym zaskoczeniem, podczas wyjazdu na Ukrainę.

***

Tytuł audycji: "Nawiedzeni"

Prowadzący: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 26.04.2016

Godzina emisji: 11.17

pj/kul


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Życie po życiu. Jak dziś wygląda Czarnobyl?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 19:50
W przyszłym roku minie 30 lat od katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Niedawno wybrali się tam Jacek Podemski i Armin Kurasz, a efektem ich podróży jest film dokumentalny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daria Zawiałow i jej zbiór mętlików

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2016 11:22
Już wkrótce będziemy mogli cieszyć się debiutancką płytą Darii Zawiałow. Na albumie będą dominowany piosenki wyśpiewane po polsku, bo Daria kocha język polski.
rozwiń zwiń