Włoch ma dwie lewe ręce, a Polak wszystko potrafi

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 14:00
Już nie macho, metro ani hipster tylko drwal. Nadchodzi era mężczyzny "lumbersexual". Czy trudno być dziś prawdziwym facetem?
Audio
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Juan Luis/Flickr

- Macho to jeden z typów mężczyzny tradycyjnego, który prezentuje przerrysowany obraz mężczyzny idealnego - mówi psycholog Joanna Roszak. - Ten model szczególnie popularny jest w naszej części Europy. Władczy, silny, bywa, że agresywny.

Inny typ funkcjonuje na południu Europy. - My mamy dwie lewe ręce, a Polacy to "złote rączki" - wyjaśnia włoski dziennikarz Vito Casetti. - Niemniej jednak, jeśli chodzi o emocje oraz skłonność do dobrej zabawy, uważam, że mężczyźni na całym świecie są do siebie podobni.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, w którym kraju mężczyźni pełnią typowo kobiece role i jak survival wpływa na męskość - posłuchaj nagrania z audycji.

***

Tytuł audycji: Nawiedzeni

Prowadzi: Katarzyna Węsierska
Data emisji:
18.11.2014

Godzina emisji: 9.00

(kul/kd)

Czytaj także

Zbigniew Izdebski i Janusz L. Wiśniewski obalają mity o seksie

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2014 14:20
- Internet i kolorowa prasa to współczesne narzędzia edukacji seksualnej. Dzięki nim kobiety wiedzą, że mają prawo mieć ochotę. I mają prawo stawiać wymagania partnerowi - przekonuje Zbigniew Izdebski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przyjaźń damsko-męska w kinematografii

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 07:00
Twórcy kina od lat szukają odpowiedzi na pytanie - czy jest możliwa przyjaźń damsko-męska? Jednak, jak taśma filmowa długa i szeroka, rozstrzygnięcia nadal brak.
rozwiń zwiń