Społeczeństwo informacyjne. Tablet zamiast tablicy?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 14:30
- Smartfony i tablety w szkole nie są złe. Pod warunkiem, że pomagają, a nie przeszkadzają uczniom w lekcji - przekonuje Jacek Pulwarski z Polskiego Towarzystwa Informatycznego.
Audio
  • O cyfrowej szkole, e-nauczycielu i grach, które pomagają w lekcjach (Nawiedzeni/Czwórka)
Nauczyciele od lat starają się zarazić uczniów pasją do matematyki, fizyki czy chemii. Nie mają łatwego zadania, ale z pomocą przychodzi im program Cyfrowa szkoła oraz gadżety nowych technologii i internet
Nauczyciele od lat starają się zarazić uczniów pasją do matematyki, fizyki czy chemii. Nie mają łatwego zadania, ale z pomocą przychodzi im program "Cyfrowa szkoła" oraz gadżety nowych technologii i internetFoto: Pixabay/StartupStockPhotos/dom. publiczna

Dlatego tak ważna przy wdrażaniu nowych technologii w edukacji jest postawa nauczyciela. - Jeżeli nauczyciel nie będzie miał pomysłu, jak to zrobić, komputery będą kurzyć się w kącie albo dzieciaki będą na nich grać w gry niezwiązane z lekcjami. A w cyfrowej szkole nie o to nam chodzi - mówi Pulwarski i tłumaczy, dlaczego warto postarać się o certyfikat e-nauczyciela. Nasz gość opowiada także o programie obchodów 35-lecia Polskiego Towarzystwa Informatycznego, którym patronuje Polskie Radio.

***

Tytuł audycji: Nawiedzeni

Prowadzenie: Patryk Kuniszewicz

Gość: Jacek Pulwarski (ogólnopolski koordynator ECDL z Polskiego Towarzystwa Informatycznego)

Data emisji: 14.03.2016

Godzina emisji: 11.30

kul/mg

Czytaj także

"Efekt Johnny’ego Deppa". Wszyscy wolimy kobiety

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 15:00
Znany m. in. z "Piratów z Karaibów" aktor zainspirował psychologów społecznych do badań nad atrakcyjnością kobiet i mężczyzn.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Galatea czy Golem - kim jestem po 6 sekundach?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 15:39
Zwykle w ciągu pierwszych 4-6 sekund spotkania wyrabiamy sobie zdanie na czyjś temat. Wbrew pozorom liczy się tu nie tylko wygląd zewnętrzny, ale też takie czynniki jak: gesty, kontekst, otoczenie, pogoda, a nawet to jaki przedmiot trzymamy.
rozwiń zwiń