Młodzi naukowcy pracują także w wakacje?

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 18:17
Magda Barańska odkryła aberrację chromosomów, która odpowiada za chorobę groźną dla niemowląt. Dziś namawia innych, by także rozwijali swoje naukowe pasje, nawet w czasie wolnym od szkoły.
Audio
  • Magdalena Barańska opowiada o swoim projekcie (Nawiedzeni/Czwórka)
Młodzi naukowcy pracują także w wakacje?
Foto: Glow Images/East News

19-letnia Magda Barańska za swoje odkrycie została w ubiegłym roku laureatką prestiżowego stypendium wręczanego podczas gali finałowej Prix Galien, wyróżniającej wybitne postaci ze świata medycyny i farmacji. W Czwórce młoda naukowiec opowiadała o swoim projekcie, ale mówiła także o tym, dlaczego warto zajmować się naukowymi projektami także w wakacje. - Jeśli lubimy to, czym się zajmujemy, wówczas nauka przestaje być pracą - tłumaczyła.

Czytaj także: Magdalena Barańska. Medyczny Nobel to tylko kwestia czasu? <<<

Barańska opowiadała także o stypendiach, które otrzymała za swoje odkrycia i o tym, na co przeznaczała pieniądze, by dalej się rozwijać.

***

Tytuł audycji: "Nawiedzeni"

Prowadzący: Patryk Kuniszewicz

Gość: Magdalena Barańska (studentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi)

Data emisji: 28.06.2016

Godzina emisji: 11.10

kd/pg

Czytaj także

Piksele w oczach. W jakiej rozdzielczości widzi człowiek?

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2016 13:00
Czy wszyscy widzimy tak samo? Na to pytanie odpowiedział w Czwórce Mariusz Strąk, lekarz okulista, którego zdaniem ludzkie oko działa jak... świetnej jakości kamera.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Opakowania biodegradowalne - czyli jakie?

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 19:46
To nie są zwykłe, foliowe reklamówki, albo plastikowe butelki. Wykorzystane w nich związki chemiczne po wykorzystaniu ulegają rozpadowi, a następnie recyclingowi organicznemu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tydzień Mózgu. Czy neurony jeżdżą na rowerze?

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2016 14:30
Z okazji Światowego Tygodnia Mózgu, zapraszamy na bliskie spotkanie z jedną z najważniejszych części naszego organizmu. Tym razem sprawdzamy, co łączy mózg z... jazdą na rowerze?
rozwiń zwiń