"Jacanabicie". Łysonżi, Ninjah, Skorup i Jaca jako "drużyna Byków"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2024 09:30
"Jacanabicie" to wspólny projekt wytrawnego kwartetu hip-hopowego w składzie Łysonżi, Ninjah, Skorup i Jaca. - Zrobiliśmy to na zajawce, bez konkretnego planu. Wszystko wyszło naturalnie i to chyba największy atut naszego "dream teamu" - opowiadają goście Czwórki. 
Jacanabicieto projekt kwartetu hip-hopowego w składzie Łysonżi, Ninjah, Skorup i Jaca.
"Jacanabicie"to projekt kwartetu hip-hopowego w składzie Łysonżi, Ninjah, Skorup i Jaca. Foto: mat. promocyjne
  • Łysonżi, Ninjah, Skorup i Jaca to znani przedstawiciele polskiej sceny hi-hopowej.
  • "Jacanabicie" to nazwa ich projektu i płyty, która ukazała się na początku 2024 roku.
  • W numerze "All Inn" usłyszymy 15 gości. Wśród nich znaleźli się  Vienio, Spinache i Numer Raz.
  • W maju album "Jacanabicie" ukaże się na winylu. 

Hip-hopowy "dream team"

- To, co czyni nas wyjątkowymi to fakt, że podczas pracy nad płytą, okazało się, że wszyscy urodziliśmy się w maju, w znaku Byka - śmieje się Jaca. - Jesteśmy supergrupą, ale przede wszystkim dla siebie. Świetnie się rozumiemy i lubimy spędzać razem czas.

Najlepsze momenty rapowej zajawki

Starzy wyjadacze sceny stworzyli pełne międzymiastowej energii dzieło słowno-muzyczne: wehikuł czasu przenoszący słuchaczy do najlepszych momentów rapowej zajawki. Płyta "Jacanabicie" ukazała się w styczniu 2024 roku.

- Z Łysonżim poznaliśmy się lepiej przy pracy nad "Aloha Opus Magnum vol. 2", gdzie wyprodukowałem trzy numery - wspomina Jaca. - Szybko dogadaliśmy się więc zaproponowałem, żebyśmy zrobili razem coś więcej. Najpierw Jacy, potem Ninjah - dodaje Łysonżi.

- Znamy się od lat, przecinaliśmy się w różnych miejscach, na koncertach i na festiwalach. To wszystko wyszło naturalnie - podsumowuje Ninjah.

"Jesteśmy samowystarczalni, fajnie się uzupełniamy"

Produkcją, miksem oraz masteringiem płyty zajął się Jaca. Za płaszczyznę rapową odpowiadają Łysonżi, Ninjah z Okolicznego Elementu i Skorup. Reprezentantów Warszawy, Opola oraz Gliwic wsparło na mikrofonie grono rapowych osobowości, czego efektem jest "siedem pierwszorzędnych utworów".

- Jesteśmy samowystarczalni. Jaca odpowiada za bity, Ninjah za grafikę, a ja i Skorup za dobre poczucie humoru - mówi Łysonżi. - Fajnie się uzupełniamy.

Posłuchaj
39:15 CZWÓRKA Numer Raz na fali - jacanabicie 07.05.2024.mp3 O projekcie "Jacanabicie"opowiadają Jaca, Łysonżi i Ninjah (Numer Raz na fali/Czwórka)

W jednym numerze czołówka polskiej rap-sceny

Singlem promującym to wydawnictwo był utwór "All In" z udziałem 15 gości. W nagraniach udział wzięli:

W maju ukaże się winylowe wydanie albumu "Jacanabicie" z dodatkowymi wersjami instrumentalnymi czterech numerów.

Zobacz także:

***

Tytuł audycji: Numer Raz na fali

Prowadzi: Michał 'Numer Raz' Witak

Goście: Jaca, Łysonżi, Ninjah ("Jacanabicie")

Data emisji: 07.05.2024

Godzina emisji: 22.05

kul

Czytaj także

52 Dębiec i Numer Raz - razem na płycie "0323"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2024 13:00
"0323" to nowy album 52 Dębiec. Płyta powstała z okazji dwudziestej rocznicy wydania słynnego "P-Ń VI". - Jubileusz postanowiłem świętować z muzyką. Ale nie chodziło mi o powrót do przeszłości, tylko o stworzenie czegoś nowego - opowiada "Hans" - raper, wokalista, autor tekstów i producent muzyczny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Raper Młody: nie jestem już taki młody, ale coraz bardziej pracowity

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2024 10:25
- Całe życie robię bity, ale przez długi czas nie stawiałem sobie wymagań i nie małem żadnych oczekiwań. Nie brałem odpowiedzialności za muzykę - opowiada Młody. - Teraz robię pięć razy więcej i pięć razy lepiej. Wydałem album "S.E.N." i pracuję nad projektem "Modus operandi".   
rozwiń zwiń