Maria Sadowska na Czwórkowej scenie. Był ogień!

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 14:00
- Płyta "Jazz na ulicach" pokazuje jak ta muzyka przenika się z innymi gatunkami - mówiła w audycji "Off Control" Maria Sadowska. Artystka wraz z zespołem wystąpiła na naszej scenie. Zobacz WIDEO!
Audio
  • Maria Sadowska o swojej płycie "Jazz na ulicach" (Off Control/Czwórka)
Maria Sadowska i Jazzowi terroryści na koncercie w Czwórce zagrali materiał z płyty Jazz na ulicach
Maria Sadowska i Jazzowi terroryści na koncercie w Czwórce zagrali materiał z płyty "Jazz na ulicach" Foto: Jacek Konecki

Słuchając najnowszej płyty Marii Sadowskiej nie sposób usiedzieć na miejscu. Nogi same rwą się do tańca. "Taniec przy jazzie!?" - oburzy się konserwatywny meloman. Zdecydowanie tak!

- Jazz był muzyką ulicy, powstał z potrzeby wolności. On oczywiście ewoluował stał się przez to wyrafinowany i trochę się oddalił od zwyczajnych ludzi - mówiła artystka. Na swojej płycie piosenkarka znów oddaje jazz "w ręce ludu”. Na krążku Maria Sadowska sięga do muzycznych atawizmów, które drzemią w tym gatunku. Dlatego nie brak na nim charakterystycznych scatowych improwizacji czy muzycznych wariacji, ale wszystko jest podane w "lżejszy" sposób.

- Najbardziej lubię połączenie muzyki klubowej z jazzem. Na tej płycie wykorzystuję brzmienie czyli rytmikę. Rytm się buja, to jest dokładne przeciwieństwo rock’n’rolla. Możliwość improwizacji jest tym, co najbardziej lubię - nakreśla charakter swojej płyty artystka.

Prawdziwy jazz na ulicach słychać jednak, gdy Sadowska ze swym zespołem Jazzowi terroryści gra na żywo. - Na koncertach naprawdę dużo improwizujemy i ta wolność dopiero się ujawnia podczas występów "live" - tłumaczyła w audycji "Off control".

/

Maria Sadowska i Mateusz Tomaszuk w audycji "Off Control" foto. Jacek Konecki/PR

Poczuj zatem prawdziwą muzyczną wolność i naładuj akumulatory tą czystą jazzową energią! Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia koncertu Marii Sadowskiej.

Jak komercja wygrywa z muzyką niszową? Posłuchaj co piosenkarka mówi o klipie promującym krążek "Jazz na ulicach". Audycję "Off control" prowadził Mateusz Tomaszuk.

Koncert Marii Sadowskiej zainaugurował nowy muzyczny cykl w Czwórce "Żywcem wzięci".

(pkur/kul)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maria Sadowska: na tej płycie odreagowuję stres, który towarzyszy mi jako reżyserce

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2014 17:45
- Jeśli chodzi o film, to dalej będę chciała zajmować się poważnymi tematami. Natomiast za pomocą muzyki mam zamiar odreagowywać – mówiła w radiowej Jedynce Maria Sadowska w dniu premiery swojej nowej płyty "Jazz na ulicach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Urbaniak: zawsze byłem odważny

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2014 15:00
Gigant światowego jazzu, jeden z najbardziej znanych na świecie polskich muzyków - Michał Urbaniak był gościem Czwórki. okazją jest udział muzyka w akcji #2CZWORKA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aga Zaryan: wybrałam muzykę, bo daje mi wolność

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 20:00
- Jeśli chodzi o popularność to u mnie wiąże się ona z głosem, nie z twarzą - mówi Aga Zaryan, jedna z najbardziej utytułowanych polskich wokalistek jazzowych. - Nie pojawiam się wszędzie, nie bywam na salonach, czas poświęcam głównie muzyce i to z nią chce być kojarzona.
rozwiń zwiń