X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli" to historia, która mogła się wydarzyć

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2015 11:50
- W moich książkach dotykam spraw trudnych, skomplikowanych relacji. Zależy mi, by pokazać ludzi prawdziwych - mówi Ałbena Grabowska, pisarka.
Audio
  • Ałbena Grabowska opowiada m.in. o swojej książce "Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli" (Czwórka/Pani tomu)
Powieść Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli opowiada o losach polskiej rodziny na tle dramatycznych wydarzeń XX wieku
Powieść "Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli" opowiada o losach polskiej rodziny na tle dramatycznych wydarzeń XX wiekuFoto: Pixabay/Domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)

Jej najnowsza książka "Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli", to historia jednej rodziny na przestrzeni stu lat. Fabuła powieści zaczyna się w momencie, kiedy rodzinny dramat - śmierć jednej z bohaterek - zbiega się z wybuchem I wojny światowej.

- Moje bohaterki wcale nie są zawsze pozytywne, a skrzywdzone przez los. Odzieram je z nimbu niewinności. To kobiety, które same krzywdzą siebie i innych, bo tacy naprawdę są ludzie - mówi autorka.

Ałbena Grabowska zaczynała od powieści osadzonych w Bułgarii, kraju swojego pochodzenia i dzieciństwa, potem pisała dla dzieci. W Czwórce opowiedziała m.in., czy to możliwe, by dzięki książkom oderwać dzieci od komputerów, skąd czerpie pomysły do swoich opowieści oraz, jak godzi pisanie z karierą w zawodzie lekarza.

***

Tytuł audycji: Pani tomu

Prowadzi: Iwona Wyciechowska

Gość: dr Ałbena Grabowska (lekarz neurolog, epileptolog ze Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym, autorka 11 książek)

Data emisji: 23.04.2015

Godzina emisji: 19.00

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obraz współczesnych Polek. "Emocjonalne i pamiętliwe"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 13:00
"Polki. Spełnione Profesjonalistki, Rodzinne Panie Domu czy Obywatelki Świata?" - to tytuł książki, której współautorkę - Katarzynę Pawlikowską gościliśmy w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konkursy miss - uprzedmiotowienie kobiet i tryumf męskiej próżności?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 18:00
Krytycy konkursów piękności mówią, że kobiety traktowane są tam jak przedmioty. Zwolennicy przekonują - udział w wyborach miss to szansa na karierę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Bobkowski. Gdy literacka podróż zamienia się w pielgrzymkę

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2015 09:48
Andrzej Bobkowski, autor m.in. "Szkiców piórkiem", to dla wielu wzór intelektualnej niepokorności, bezkompromisowości i przenikliwości. - Jego proza wciąga od razu - mówił Maciej Nowak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co zrobić z używanymi książkami, do których nie chcemy wracać?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2015 09:22
- Wymiana to jeden ze sposobów na pozbycie się tych niechcianych i pozyskanie nowych książek. Wyrzucanie ich do kosza nie wchodzi w grę - mówi Weronika Bauer, organizatorka jednej z wymian.
rozwiń zwiń