X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Egipt: Haram, Halal". Islam oczami Piotra Ibrahima Kalwasa

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2015 19:20
Niegdyś buntownik, od 15 lat świadomy muzułmanin. - Przez ten czas przeszedłem tyle różnych dróg światopoglądowych, że dziś mój Islam jest bardzo indywidualny - tłumaczył Piotr Ibrahim Kalwas w Czwórce.
Audio
  • iotr Ibrahim Kalwas opowiada o tradycjach i kulturze Egiptu i religii islamsjkiej, a także o swojej książce "Egipt. Haram, Halal" (Pani tomu/Czwórka)
Piotr Ibrahim Kalwas jest muzułmaninem i mieszka w Aleksandrii. Dzięki temu dotarł tam, gdzie innemu reporterowi z zagranicy nigdy nie udałoby się dotrzeć i rozmawiał z tymi, którzy wszystkim innym odmawiali wypowiedzi
Piotr Ibrahim Kalwas jest muzułmaninem i mieszka w Aleksandrii. Dzięki temu dotarł tam, gdzie innemu reporterowi z zagranicy nigdy nie udałoby się dotrzeć i rozmawiał z tymi, którzy wszystkim innym odmawiali wypowiedziFoto: Pixabay/skeeze/dom. publiczna

Czytaj także
Multi 1200.jpg
Czy Islam jest zagrożeniem dla świata Zachodu?

- Nie ma wyższości Islamu nad tradycją europejską. Nie uważam, że któraś z dróg jest lepsza, nie dokonuję gradacji religii. Wszystko jest kwestią interpretacji i potrzeb danego człowieka - dodaje gość Czwórki.

Kalwas napisał książkę "Egipt. Haram, Halal", czyli "to, co dozwolone i zabronione" w świetle szariatu. - Systemy polityczne i religijne ewoluują i Egipt ma szansę na to, by budować demokrację, ale droga tego kraju będzie długa, bo tam fundamentalizm jest mocno zakorzeniony - mówił ekspert w Czwórce. Opowiadał też o mechanizmach powrotu do religii i tłumaczył, co powoduje irracjonalne postępowanie ludzi, ślepo jej oddanych. Mówił też o strukturze i schematach egipskich grup religijnych, a także wspominał, jak powstawała jego książka.

***

Tytuł audycji: Pani tomu

Prowadzi: Iwona Wyciechowska

Gość: Piotr Ibrahim Kalwas (prozaik, eseista, scenarzysta filmowy, autor książki "Egipt: Haram, Halal")

Data emisji: 21.10.2015

Godzina emisji: 19.00

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W roli głównej Ryszard Kapuściński

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2015 19:30
Czwórkę odwiedzi Bożena Dudko, redaktorka i dziennikarka, która opiekuje się archiwum Ryszarda Kapuścińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kisielewscy. Rodzina fascynujących osobowości

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 16:50
Jedna rodzina, trzy pokolenia, cztery niezwykłe życiorysy. - To genialny klan, do którego muszę co jakiś czas powrócić - tłumaczy Mariusz Urbanek.
rozwiń zwiń