X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kisielewscy. Rodzina fascynujących osobowości

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 16:50
Jedna rodzina, trzy pokolenia, cztery niezwykłe życiorysy. - To genialny klan, do którego muszę co jakiś czas powrócić - tłumaczy Mariusz Urbanek.
Audio
  • Mariusz Urbanek opowiada o tym, jak pisze się biografie artystów i zdradza tajemnice rodu Kisielewskich (Pani tomu/Czwórka)
Stefan Kisielewski (pseudonim Kisiel) był prozaikiem, publicystą oraz kompozytorem. Więcej o jego życiu dowiemy się z książki Mariusza Urbanka, który goscił w naszym studiu
Stefan Kisielewski (pseudonim Kisiel) był prozaikiem, publicystą oraz kompozytorem. Więcej o jego życiu dowiemy się z książki Mariusza Urbanka, który goscił w naszym studiuFoto: PAP/CAF/Witold Rozmysłowicz

Wszystko zaczęło się od biografii Stefana Kisielewskiego. Potem ukazała się książka "Kisielewscy. Zygmunt, Jan August, Stefan, Wacek", która teraz doczekała się poszerzonego wznowienia. 

Czytaj także
książka 1200.jpg
Georges Perec - pisarz nieprzekładalny

- Pierwszy był Jan August Kisielewski, dramaturg i jeden z założycieli kabaretu Zielony Balonik. Dzięki tej postaci udało mi się opowiedzieć o ówczesnym Krakowie, z galerią jego najdziwniejszych postaci, m.in. o Przybyszewskim i Boyu-Żeleńskim. - mówi gość Czwórki. - Drugi to Zygmunt - pisarz, radiowiec i ojciec Stefana. W książce opisałem także Wacława, tragicznie zmarłego syna Kisiela, który grał w popularnym duecie fortepianowym Marek i Wacek.

Jednak centralną postacią tej opowieści jest sam Stefan Kisielewski Kisiel - kompozytor, publicysta, pisarz, wybitna osobowość życia politycznego i społecznego, enfant terrible Polski Ludowej.

Mariusz Urbanek opowiada o szaleństwie, w które popadł jeden z członków klanu Kisielewskich, i tłumaczy, w jaki sposób "dyktatura ciemniaków" przyczyniła się do tego, że Kisiel stał się legendą. Zdradza też, który z nich pisał erotyki, które wzburzyły opinię publiczną.

***

Tytuł audycji: Pani tomu

Prowadzi: Iwona Wyciechowska

Gość: Mariusz Urbanek (autor książki "Kisielewscy.Zygmunt, Jan August, Stefan, Wacek")

Data emisji: 9.09.2015

Godzina emisji: 19.00

kul/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Łebki od szpilki" - trudne macierzyństwo i radość życia

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2015 10:50
Agnieszka Szpila w swojej autobiografii pisze o toksycznym związku, samotnym wychowaniu niepełnosprawnych bliźniaczek i poszukiwaniu szczęścia mimo przeciwności losu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Życie to za mało" - reportaże o stracie i nadziei

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2015 11:00
Iza Michalewicz jest dziennikarką i laureatką nagrody Grand Press 2011 za Reportaż Roku. Jej najnowsza książka to zbiór 24 tekstów, które ukazywały się w prasie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lalka" dziś. Co kryje się w powieści Prusa?

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 15:50
- Znajdziemy tu misterną konstrukcję różnych wątków, które układają się w spójną i uniwersalną całość - przekonują pasjonatki literatury z Bibliocreatio. - "Lalka" to jedna z niewielu lektur, które się nie zestarzały.
rozwiń zwiń