Symulator imprezy rave'ovej. "Muzyka, która dotyka wszystkich zmysłów"

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 10:29
W ramach cyklu wydarzeń Open Studios zorganizowanego przez Teatr Studio w Warszawie - reżyser Łukasz Twarkowski postanowił stworzyć projekt, podczas którego możliwa będzie indywidualna, prywatna impreza rave'owa.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/welcomia

mikser DJ muzyka elektronika 1200 500.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Sety DJ-skie w Czwórce >>>

Symulator to specjalnie utworzona i odpowiednio zaaranżowana przestrzeń, w której uczestnik przez 45 minut może poczuć atmosferę, jaka panuje na imprezach rave'owych. Jak podkreślał, w rozmowie z Czwórką, twórca tego przedsięwzięcia, to odpowiedź na potrzeby miłośników elektroniki, którzy przez ostatnie miesiące musieli pozostawać w izolacji. - To, czego najbardziej dziś potrzebujemy, to obudzenie naszych zmysłów tym, czego byliśmy pozbawieni przez pandemię - mówił Łukasz Twarkowski.

Posłuchaj
03:59 2020_06_18-08-23-56_Pierwsze_słyszę.mp3 O symulatorze rave'u opowiada Łukasz Twarkowski (Pierwsze słyszę/Czwórka)

Jak podkreślał, zamierzeniem twórców było stworzenie wydarzenia, którego nie da się w żaden sposób streamingować. - Bo doświadczenia rave’u nie da się przekazać. Ono polega na byciu w danym miejscu o konkretnej porze - mówił Łukasz Twarkowski. Jak tłumaczył, ze wszystkich gatunków muzycznych rave to celowy wybór. - Wielu z nas nie wiedziało nawet, jak bardzo uzależnieni jesteśmy od kontaktu z drugim człowiekiem. W przypadku muzyki elektronicznej, jak techno czy rave to kontakt szczególny, bo nie jesteśmy w stanie poczuć go, słuchając po prostu na słuchawkach. Chodzi o to, by połączyć muzykę z całą inscenizacją: grą świateł i ludzi będących i tańczących wokół nas - tłumaczył rozmówca Małgorzaty Jakubowskiej. 

ZOBACZ TAKŻE Czwórka wspiera DJ-ów w czasie pandemii >>>

Po wysłuchaniu specjalnie przygotowanego seta polskiej DJ-ki VTTS uczestnik będzie udzielał krótkiego wywiadu. Rozmowy te mają być dostępne potem w sieci. - Jestem ciekaw, w jaki sposób człowiek, dla którego muzyka była dotychczas jakąś częścią życia, odczuje ją po wysłuchaniu w sterylnych warunkach symulatora - tłumaczyła Łukasz Twarkowski. - Wywiady mają pokazać, czego doświadczyliśmy dzięki temu eksperymentowi.

DJ VTTS wystąpiła w studiu Czwórki. Posłuchaj seta na żywo >>> 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Małgorzata Jakubowska

Data emisji: 18.06.2020

Godzina emisji: 8.20

kd/pj

Czytaj także

Duel. Mroczne techno w najlepszym wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 14:06
W ramach halloweenowej imprezy Duel w warszawskim klubie M25 pojawi się śmietanka DJ-ów. Zagoszczą m.in. szwedzka artystka SPFDJ, Będzie dużo ciężkiego i mrocznego techno, a wydarzenie odbywa się pod Czwórkowym patronatem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Techno Rączka 2019. Newa - muzyczne uderzenie z Gruzji

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 13:50
Już 14 grudnia ostatnia w tym roku impreza w cyklu Techno Rączka. Tym razem Headlinerką imprezy jest Newa, DJ-ka i producentka z Gruzji, rezydentka Bassiani, która wystąpi po raz pierwszy w Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Definicja Brzmienia". Dlaczego techno powstało w Detroit?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 12:20
Zapraszamy na 2. odcinek serii dokumentalnej Kamila Jasieńskiego i Norberta Borzyma. Dziennikarze prezentują w niestandardowy sposób gatunki muzyki elektronicznej od techno, przez trance i electro, a na triphopie kończąc.
rozwiń zwiń