Odrzutowce i kowery. 20 lat zespołu Happysad w piosenkach

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2021 12:00
- Jeśli zespół jest rozpędzony i w pełni sprawny, to nie musi świętować jubileuszu składanką typu "The best of". Taką płytę można wydać na "do widzenia". A Happysad, mimo pandemicznej przerwy, ciągle nagrywa nowe piosenki - mówi Łukasz Cegliński. Premiera dwupłutowego albumu już 3 września. 
Happysad w Czwórce
Happysad w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Posłuchaj
10:20 CZWÓRKA Rock Blok - happysad 27.08.2021.mp3 Happysad podsumowują 20 lat, które spędzili na scenie (Rock Blok/Czwórka) 

Płytą "Odrzutowce i kowery" spełniliśmy trochę nasze marzenie, ale przede wszystkim prośbę naszych fanów, którzy bardzo cenią sobie grane przez nas na koncertach "auto-covery" Łukasz Cegliński

Na "Odrzutowce i kowery" składa się 14 kompozycji, które powstały w trakcie dotychczasowej działaności zespołu. - Odrzutowcami nazwaliśmy utwory nigdy wcześniej nie publikowane, które z różnych względów nie miały szczęścia znaleźć się na regularnych płytach, a kowery to najbardziej znane utwory Happysad po odważnym liftingu aranżacyjnym - wyjaśnia gość Czwórki. 

Sprawdź także:

Na krążku "Kowery" znalazł się m.in. utwór Pidżamy, która młodemu Happysadowi była bardzo bliska. "Stąpając po niepewnym gruncie" graliśmy na koncertach przez kilka ładynch lat Łukasz Cegliński

Ale pośród "odrzutowców" jest także piosenka, która zapowiada nowy krążek Happysad. - "Bez cienia" to utwór z naszego ostatniego obozu kompozycyjnego, na które wyjeżdżamy już od lat - opowiada muzyk. - To jest najświeższa produkcja, pewna wskazówka, w którą stronę zespół będzie zmierzał. Jeśli zaś chodzi o nową płytę, to dajemy sobie czas na jej powstanie. Po raz pierwszy w historii postanowiliśmy nie zbierać materiału, żeby wchodzić z gotowymi piosenkami do studia, tylko korzystając ze studia naszego saksofonisty Michała Bąka, tam tworzyć i zapisywać pomysły. 

Happysad "Bez cienia" /happysad

Posłuchaj
happysad 663.JPG
Happysad zagrali w Czwórce

Całość nagrana została między sierpniem 2020 a marcem 2021 w warszawskim studiu Black Kiss Records pod okiem Arka Kopery i Mariusza Obijalskiego. - Utwory, które znalazły się na dwóch płytach, istniały w formie szkiców muzycznych, ale postanowiliśmy to wszystko nagrać od now, żeby całość była bardziej spójna - przyznaje rozmówca Bartka Koziczyńskiego. - Otworzyliśmy sobie  sobie głowy także na nowe rzeczy i brzmienia, które być może będą zaskoczeniem dla naszych "ortodoksyjnych" fanów, ale uznaliśmy, że w tym momencie priorytetem jest dla nas zadowolenie z siebie. I tak w przypadku tej płyty jest. Mówię to w imieniu całego zesołu - dodaje Łukasz Cegliński.

Łukasz Cegliński opowiadał w rozmowie z Bartkiem Koziczyńskim m.in. o pokonywaniu przeszkód na drodze do wydania nowej płyty Łukasz Cegliński opowiadał w rozmowie z Bartkiem Koziczyńskim m.in. o pokonywaniu przeszkód na drodze do wydania nowej płyty

***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Łukasz Cegliński (Happysad)

Data emisji: 27.08.2021

Godzina emisji: 22.17

kul

Czytaj także

Mariusz Duda: "Lockdown Spaces" to zdjęcie z czasów izolacji

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 09:00
Wokalista Riverside postanowił zaskoczyć słuchaczy i bez zapowiedzi opublikował solowy album "Lockdown Spaces". - Płyta powstała spontanicznie, podczas sesji do siódmej płyty Lunatic Soul. Kiedy tylko wszedłem do studia pomyślałem, że warto by było przy okazji stworzyć coś zupełnie z niczego - opowiada muzyk. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Papa Roach: płytę z przebojami wydaliśmy dla fanów

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 12:30
19 marca ukazała się nowa, składankowa płyta amerykańskiej formacji Papa Roach. - Długo zastanawialiśmy, czy w dobie streamingów i algorytmów wydawanie płyty z cyklu "the best of" ma sens. Zrobiliśmy to z myślą o naszych fanach, którzy bardzo mocno nas wspierają w tym czasie - mówi gitarzysta Jerry Horton. 
rozwiń zwiń