Inhaler. Syn Bono wychodzi z cienia sławnego ojca

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 18:50
Wschodzące gwiazdy irlandzkiego rocka, nadzieja dublińskiej sceny i fani takich kapel, jak The Stone Roses, Joy Division, Kings of Leon czy The Strokes, wydali debiutancką płytę. Inhaler mają talent i lidera z muzycznymi tradycjami. Elijah Hewson jest synem Bono z U2.  
Zespół Inhaler. Na pierwszym planie - lider i wokalista zespołu Elijah Hewson, syn Bono
Zespół Inhaler. Na pierwszym planie - lider i wokalista zespołu Elijah Hewson, syn BonoFoto: Universal Music Polska
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Inhaler (@inhalerdublin)

Posłuchaj
03:20 CZWÓRKA Rock Blok - inhaler 30.07.2021.mp3 Inhaler o debiutanckiej płycie "It Won’t Always Be Like This" (Rock Blok/Czwórka)  

W pandemii często wracaliśmy do tekstu naszego pierwszego singla "It Won’t Always Be Like This". Dodawało nam to otuchy więc ten wers uczyniliśmy tytułem naszego debiutu Elijah Hewson

Inhaler tworzą wokalista i gitarzysta Elijah Hewson, basista Robert Keating, gitarzysta Josh Jenkinson i perkusista Ryan McMahon. Ich debiutancki krążek - "It Won’t Always Be Like This" to zapis drogi, jaką muzycy przebyli od dobrze rokujących muzyków do wyrobionych songwriterów. - Drogi wszystkich członków zespołu prowadzą do Manchesteru, bo stamtąd pochodzą nasi pierwsi muzyczni idole - opowiada Elijah Hewson. - Poza tym Manchester, Liverpool i Dublin są do siebie podobne. Mają wspólnego ducha.

Inhaler - It Won't Always Be Like This (Official Video) / Inhaler

Po premierze płyty planujemy jesienną trasę koncertową. W październiku zagramy w Wielkiej Brytanii, w grudniu w Irlandii, w marcu w Stanach Elijah Hewson

Członkowie zespołu Inhaler są w zbliżonym wieku - właśnie skończyli szkołę średnią - i podobnie jak ich rówieśnicy próbują sobie odpowiedzieć, co dalej. - Na razie wstrzymaliśmy decyzję o pójściu do college'u, ale trzymamy się słów poety Johna Coopera Clarke'a, który powiedział, że "poezja nigdy nie była uważana za niezawodne źródło zamożności". Granie w kapeli rockowej chyba też nie - śmieją się muzycy Inhaler. - Na razie nasi rodzice widzą, że to, co robimy, spotyka się z dużym zainteresowaniem, więc dają nam jeszcze wolną rękę.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Inhaler (@inhalerdublin)

***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Goście: Elijah Hewson, Robert Keating (Inhaler)

Data emisji: 30.07.2021

Godzina emisji: 22.17

kul

Czytaj także

Illusion: "Nóż" wylazł nam spod palców

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 18:00
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały ulubione utwory słuchaczy Czwórki. Tym razem Bartek Koziczyński opowiada o tym, jak powstał utwór "Nóż" grupy Illusion.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Luxtorpeda z nowym krążkiem: to nasza druga twarz

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 10:01
Minął niespełna rok od poprzedniego wydawnictwa Luxtorpedy, a muzycy powracają już z kolejną płytą - "Electroluxtorpeda". - To właściwie inny zespół. "Electroluxtorpeda" to skok w bok od naszej codziennej twórczość - mówił Litza w Czwórce. 
rozwiń zwiń