Papa Roach: płytę z przebojami wydaliśmy dla fanów

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 12:30
19 marca ukazała się nowa, składankowa płyta amerykańskiej formacji Papa Roach. - Długo zastanawialiśmy, czy w dobie streamingów i algorytmów wydawanie płyty z cyklu "the best of" ma sens. Zrobiliśmy to z myślą o naszych fanach, którzy bardzo mocno nas wspierają w tym czasie - mówi gitarzysta Jerry Horton. 
Papa Roach (Jacoby Shaddix) w trakcie trasy koncertowej Crooked Teeth World Tour - Detroit, USA 2018 rok
Papa Roach (Jacoby Shaddix) w trakcie trasy koncertowej "Crooked Teeth World Tour" - Detroit, USA 2018 rokFoto: Brandon Nagy/Shutterstock.com

Posłuchaj także
mariusz duda 1200.jpg
Mariusz Duda: "Lockdown Spaces" to zdjęcie z czasów izolacji

Album "Greatest Hits Vol.2 - The Better Noise years" to już druga tego typu kompilacja w dorobku zespołu. Tym razem znalazły się na niej utwory zarejestrowane w latach 2010-2020 i wydane w wytwórni Better Noise. Część z nich została zremasterowana na nowo. - Przez te dziesięć lat pracowaliśmy z czterema różnymi producentami, więc podjęliśmy decyzję, żeby zbliżyć je do siebie brzmieniowo - opowiada gość Czwórki. - W ciągu dekady nastąpił także duży progres technologiczny. Między numerami najstarszymi a najnowszymi był wyraźny rozdźwięk, więc delikatna korekta nieco je ujednoliciła.   

Posłuchaj
05:11 CZWÓRKA Rock Blok - Papa Roach.mp3 O "największych przebojach" Papa Roach opowiada gitarzysta grupy Jerry Horton (Rock Blok/Czwórka)

Sprawdź także
shutterstock anatoliy_gleb rock gitara kosmos 1200.jpg
Rock w kosmosie. Jak muzycy sięgali gwiazd?

Wśród "złotych przebojów" Papa Roach znalazły się nie tylko singlowe przeboje, ale także utwory wyciągnięte z czeluści wydanych w ostatniej dekadzie płyt. Tak jest m.in. z kompozycją "Broken As Me" z gościnnym udziałem Danny'ego Worsnopa z grupy Asking Alexandria. - Ten numer w wersji koncertowej uwielbiała nasza publiczność. Było dla nas jasne, że musi znaleźć się na kompilacji - przyznaje Horton. - Żeby jednak zrobić słuchaczom niespodziankę, zaprosiliśmy do współpracy Danny'ego. To był nasz pierwszy wybór jeśli chodzi o "Broken As Me". A po tym, jak Worsnop go nagrał, wiedzieliśmy też, że był to wybór najlepszy - podsumowuje rozmówca Bartka Koziczyńskiego.  

Papa Roach - The Ending (Remastered) - (Official Video from The Retaliators) / Better Noise Music

Papa Roach to amerykański zespół rockowy, który powstał w Kalifornii w 1993 roku. Jego nazwa wywodzi się od pseudonimu dziadka jednego z członków zespołu  - Jacoby’ego Shaddixa. Przełomowym momentem dla zespołu był rok 2000, kiedy to piosenka "Last Resort" pochodząca z płyty "Infest" zapewniła im światowy rozgłos, a sama płyta rozeszła się w nakładzie ponad 10 milionów egzemplarzy.

Papa Roach - Last Resort / Papa Roach

***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Goście: Jerry Horton (gitarzysta Papa Roach)

Data emisji: 19.03.2021

Godzina emisji: 22.10

kul

Czytaj także

Alphadog. Inspiracje wymieszane w tyglu

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 22:00
Zespół Alphadog powraca z nową płytą. "Horyzonty" są całe wyśpiewane po polsku. Utwór otwierający album jest pozytywnym ładunkiem, który zachęca do słuchania dalej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grupa "Hai". Między rockiem a poezją

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 22:01
"Hai" oznacza określenia "organiczny, żywy". - Taki też jest ten projekt - opowiadał wokalista i gitarzysta, a także twórca grupy Eddie.
rozwiń zwiń