Nova Twins: nasz świat stworzyłyśmy same

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2022 08:38
Nova Twins to duet, który grał jako support przed Yungbluda w Warszawie. - Od początku działalności dużo koncertowałyśmy, ale nie było nam łatwo się przebić na scenie muzycznej - opowiadały Amy Love i Georgia South.
Nova Twins
Nova TwinsFoto: Marshall Records

Rockowy duet Nova Twins powstał w 2014 roku, a niedawno artystki wydały krążek "Supernova". Zespół tworzą Amy Love, gitarzysta i wokalistka pochodzenia irańsko-nigeryjskiego, i jamajsko-australijska basistka i wokalistka Georgia South.

Jak przekonywały artystki, w ich przypadku wejście na muzyczną scenę nie było łatwe. - Dorastałyśmy na festiwalowej, punkowej scenie południowo-wschodniego Londynu. Od początku koncertowałyśmy, ale ludzie nie wiedzieli, gdzie nas umiejscowić - wspominała Amy Love. - Patrzyli na nas stereotypowo i chcieli, byśmy brzmiały bardziej hip-hopowo lub r'n'b. Tymczasem my próbujemy ludziom przypomnieć, że rock jest dla każdego - podkreślały. 

Swoją muzykę tworzą "analogową technologią", używają gitarowych efektów sprzed 20-30 lat. - Pomyślałam, że fajnie byłoby używać prawdziwych efektów. Przez lata zbierałam te "klocki" i dziś wszystko robimy ręcznie - mówiła Georgia South. - Utrudniamy sobie tym nieco życie, ale to po prostu dobra zabawa, która daje nam frajdę - podkreślała. 

Posłuchaj
58:39 2022_06_24 23_00_41_PR4_Rock_Block.mp3 Nova Twins opowiadają o swoich muzycznych korzeniach i inspiracjach (Rock Blok/Czwórka) 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Nova Twins (@novatwinsmusic)

Na okładce albumu "Supernova" widzimy obie artystki w futurystycznym, srebrzystym wydaniu. - Od początku wyobrażałyśmy sobie, jak powinny wyglądać Nova Twins. Stworzyłyśmy swój wizerunek i związany z nim świat. Dziś same projektujemy scenę i nasze ubrania - podkreślały. 

Źr. Nova Twins/Choose Youre Fighter (Official music video)

***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Goście: Nova Twins

Data emisji: 24.06.2022

Godzina emisji: 22.15

kd

Czytaj także

Dance Like Dynamite z "Litanią Kłamstw". "To niezaplanowany concept album"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 22:01
Zespół Dance Like Dynamite powraca z trzecim krążkiem długogrającym. "Litania Kłamstw" to płyta w całości po polsku. - Najlepiej słuchać jej od początku do końca. Wówczas ma się pełen obraz naszej muzyki - mówił wokalista i lider grupy Krzysztof Sadowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wojciech Cugowski z płytą "Nie czekaj na znak". "Pełna pozytywnych emocji"

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2022 15:18
Wojciech Cugowski zadebiutował solowo krążkiem "Nie czekaj na znak". - To płyta o życiu, o bliskości i miłości, w warstwie tekstowej ma wydźwięk bardzo pozytywny i niesie nadzieję - opowiadał muzyk w rozmowie z Czwórką. 
rozwiń zwiń