Wojciech Cugowski z płytą "Nie czekaj na znak". "Pełna pozytywnych emocji"

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2022 15:18
Wojciech Cugowski zadebiutował solowo krążkiem "Nie czekaj na znak". - To płyta o życiu, o bliskości i miłości, w warstwie tekstowej ma wydźwięk bardzo pozytywny i niesie nadzieję - opowiadał muzyk w rozmowie z Czwórką. 
Wojciech Cugowski
Wojciech CugowskiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Choć Wojciech Cugowski obecny jest na polskiej scenie rockowej od ponad dwóch dekad, "Nie czekaj na znak" to solowy debiut znanego muzyka. - Obowiązki w zespole Bracia nie pozwalały mi na to, by wydać ten album wcześniej, bardzo dużo koncertowaliśmy, wiele rzeczy nagrywaliśmy. Teraz, gdy zawiesiliśmy działalność, pomyślałem: to jest ten moment - opowiadał artysta w rozmowie z Czwórką. - By usiąść do płyty, to trzeba mieć czas, spokój i wenę, to nie dzieje się z dnia na dzień. Teraz dopiero mogłem to zrobić. Dziś cieszę się, że krążek jest na rynku i jestem ciekaw, jak zareagują na niego odbiorcy - podkreślał. 

Na solowym albumie Wojciecha Cugowskiego usłyszymy muzyków znanych z sekcji rytmicznej grupy Bracia. Z wokalistą zostali basista Tomek Gołąb i perkusista Bartek Pawlus. - We trójkę stworzyliśmy bardzo dużo materiału, a potem dołączył Marcin Limek, producent muzyczny płyty - wyliczał Wojciech Cugowski. - Pracowaliśmy nad niektórymi numerami bardzo długo, jedne przerabialiśmy, inne wywracaliśmy do góry nogami, a kolejne pozostały niemalże w wersji demo - wspominał. Wielu muzycznych gości usłyszymy na krążku w warstwie wokalnej, chórki zaśpiewali Wojciechowi Cugowskiemu m.in. jego żona, ale także koledzy z zespołu. Nie zabrakło również solówek gitarowych. - Musiały być. Uwielbiam gitarę i dobrych gitarzystów, cenię zwłaszcza melodyjne partie. Choć dziś rzadko gra się solówki w tym stylu, nie mogłem ich nie zamieścić na krążku - podkreślał muzyk. 

Posłuchaj
56:42 czwórka rock blok 08.04.2022 22.04.mp3 Wojciech Cugowski opowiada o krążku "Nie czekaj na znak" (Rock blok/Czwórka) 

Pierwsze single opublikowano już w 2020 roku, jednak pracę utrudniała pandemia. - Na tamtym etapie nie było mowy, by wydać całą płytę. Byliśmy wówczas w połowie drogi, właściwe nagrania wokali, gitar i chórków przypadły na 2021 rok. Czasy były niepewne, a sytuacja sprawiała, że cały czas stopowaliśmy nagrania - opowiadał wokalista w Czwórce.

Źr. Agencja Muzyczna Polskiego Radia/Wojtek Cugowski - Nie czekaj na znak (Official Video)

Płyta światło dzienne ujrzała 8 kwietnia, a wydała ją Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Otwiera ją numer "Dziś rano", oprócz singla promującego krążek, czyli "Nie czekaj na znak", znalazł się na niej także numer napisany w czasie pandemii, z tekstem Karoliny Kozak, pt. "Znowu będziemy się śmiać". - To numer bardzo pozytywny, ma nieść nadzieję, jak cała płyta. Miłość jest jednym z najpiękniejszych uczuć na świecie i w moim życiu bardzo się sprawdza. Sam jestem człowiekiem nastawionym bardzo pozytywnie. Ten krążek w większości jest właśnie o tym, o bliskości i o tym, że choć życie bywa trudne, trzeba przez nie iść w sposób jak najbardziej pozytywny - podkreślał wokalista.

Źr. Agencja Muzyczna Polskiego Radia/Wojtek Cugowski - Shangri-la

***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Wojciech Cugowski

Data emisji: 08.04.2022

Godzina emisji: 22.15

kd

Czytaj także

Grupa "Hai". Między rockiem a poezją

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 22:01
"Hai" oznacza określenia "organiczny, żywy". - Taki też jest ten projekt - opowiadał wokalista i gitarzysta, a także twórca grupy Eddie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dance Like Dynamite z "Litanią Kłamstw". "To niezaplanowany concept album"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 22:01
Zespół Dance Like Dynamite powraca z trzecim krążkiem długogrającym. "Litania Kłamstw" to płyta w całości po polsku. - Najlepiej słuchać jej od początku do końca. Wówczas ma się pełen obraz naszej muzyki - mówił wokalista i lider grupy Krzysztof Sadowski.
rozwiń zwiń