Trenuj mądrze - unikniesz kontuzji

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2014 16:14
Zmorą sportowców, tak zawodowych, jak i amatorów, są kontuzje. Czy można się przed nimi obronić?
Przetrenowanie czy niewłaściwe rozgrzanie organizmu może doprowadzić do przykrych urazów. Nie zapominajmy, że bieganie to tak naprawdę trudna dyscyplina sportu
Przetrenowanie czy niewłaściwe rozgrzanie organizmu może doprowadzić do przykrych urazów. Nie zapominajmy, że bieganie to tak naprawdę trudna dyscyplina sportuFoto: Glow Images

Profilaktyka i diagnostyka sportowa, zwłaszcza funkcjonalna, jest niezwykle istotna w mądrym i świadomym podejściu do aktywności fizycznej. Zarówno gdy zaczynamy przygodę ze sportem, bieganiem, ale i gdy trenujemy systematycznie.

Gościem "Rozbieganych" będzie Mateusz Janik, ortopeda. Porozmawiamy z nim o tym, jak unikać kontuzji. Gość wyjaśni, jak dostrzec pierwsze objawy przetrenowania czy kontuzji i co należy wówczas zrobić.

Jak co tydzień zaprosimy was także na solidną dawkę ćwiczeń. Tym razem - przedświątecznie - będzie spokojniej. Będziemy wzmacniać mięśnie, m.in. głębokie i stabilizatory. Potrenujemy także z kattlebells, czyli specjalnymi ciężarkami.

***

Audycja "Rozbiegani" w poniedziałek (22.12) w godzinach 18.00 - 19.00. Na program zaprasza Karina Terzoni.

ac

Czytaj także

Maciej Dowbor - triathlonista, który nie boi się wyzwań

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2014 11:29
Dziennikarz Maciej Dowbor opowie o tym, czego nauczył go sport: od euforii wygrywania, po pokorę po porażce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Kurzajewski: wiem, co oznacza samotność długodystansowca

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 19:00
Przebiegł cały świat i namawia do tego innych. - Kiedy przystępowałem do tego projektu, miałem mnóstwo obaw - wspomina dziennikarz. - Teraz wydaje mi się, że to była bułka z masłem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Chodakowska: trening to impuls do zmian

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 19:43
- Rozstrzał wiekowy kobiet, które ze mną ćwiczą jest ogromny i to mnie cieszy najbardziej - przekonywała w Czwórce Ewa Chodakowska.
rozwiń zwiń